Hlavní navigace

Prodej OA

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:8b43:----:----:----:----:----

    28. 11. 2016 9:06

    Dobrý den,
    prosím o radu, prodali jsme firemní vozidlo bez DPH / dat.první reg. před 4/09, DPH neuplatněno/ soukromé osobě na základě KS. Tím, že jsem nevystavila fakturu a účtovala v pokladně na základě KS jsem nedopatřením nepromítla tento prodej do přiznání o DPH ř.50,51. Je to velký problém a mám dělat dodatečné nebo to nemám řešit ?
    Děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 11. 2016 10:35

      hdolka (neregistrovaný) 167.83.9.---

      Re: Prodej OA
      dobrý den, pokud máte osvobozených plnění více, a vyšel by koeficient menší než 95% museli byste krátit DPH §76 zák. o DPH. Prodej dlouh.majetku, který poplatník využíval jen pro ekonomickou činnost,se však do výpočtu tohoto koeficientu naštěstí nezapočítává.
      V DPH by jste to uvedla do ř.51 podle mě je to jen evidenční záležitost, pokud splňujete §76 odst.4 a).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).