Hlavní navigace

Exekuce - DPP, 1/2 HPP

• (neregistrovaný) 88.102.202.---

30. 11. 2016 13:29

Prosím o radu. Mám tady zaměstnankyni, která má dohodu o provedení práce celkem tedy 8.450,- Kč/ měsíc čistého a poté má u nás ještě poloviční pracovní úvazek cca 8.000,- Kč hrubého /měsíc. Dnes na ni přišla exekuce, bude se tato exekuce vztahovat i na dohodu o provedení práce? K čemu se bude vztahovat základní nezabavitelná částka? Vývojáři u HELIOSU mi tvrdí, že nezabavitelná částka se vztahuje zvlášť jak k HPP, tak k DPP. Prosím o radu, jestli to tak skutečně je nebo kde si to můžu vyčíst? Nebo jestli mám vzít základní nezabavitelnou částku pouze k HPP a potom částku z DPP srazit celou? Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 11. 2016 14:02

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Re: Exekuce - DPP, 1/2 HPP
      Sečtete a odečtete jednu nezabavitelnou částku.

§ 277 OSŘ:
      "Do čisté mzdy se započítávají i čisté odměny za vedlejší činnost, kterou zaměstnanec vykonává u toho, u koho je v pracovním poměru."

• 30. 11. 2016 14:39

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Re: Exekuce - DPP, 1/2 HPP
      Jak můžete říct, že má z DPP 8450 Kč čistého, když přece vychází pouze jedna čistá částka (tedy pokud má podepsané daň.prohlášení).
      Oba daňové základy z obou výdělků se přece sčítají, vypočítá se jedna daň a vyjde jedna čistá částka.
      A od této čisté částky odečtete jeho nezabavitelnou částku a vypočítáte obvyklým způsobem srážku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).