Hlavní navigace

Registrace k DPH + dárek

  • (neregistrovaný) 93.99.130.---

    30. 11. 2016 17:25

    Dobrý den, moc prosím o radu. Když chceme před vánoci dávat při objednávce nad určitou částku malou pozornost (max. do 300 Kč, podle výše objednávky), jak ji mám zaevidovat? Nebo raději nakoupit bez IČO a dát jen jako dárek?
    Vedeme daňovou evidenci, nejsme plátci DPH a používáme software Money.

    Jěště bych se chtěla zeptat, úplně z jiné strany. Chceme se dobrovolně registrovat k DPH, je možné zadat do registrace určité datum např. od 1. 1. 2017 nebo to určuje FÚ?

    Předem moc děkuji za každou radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 11. 2016 18:04

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Registrace k DPH + dárek
      Podle ZDP §25/1/t je daňově uznatelný takový dárek, pokud je v hodnotě do 500 Kč/ ks, je to reklamní nebo propagační předmět, tj je opatřen Vaším logem. Když ty dárečky nebudou definici splňovat. můžete také v DE evidovat, ale do nedaňových výdajů.

      Při dobrovolné registraci rozhoduje o datu zaregistrování FÚ.
      A velmi často se v tom úředníci šťourají a chtějí další podklady, než plátcovství schválí.

    • 30. 11. 2016 19:39

      zuza-na (neregistrovaný) 93.99.130.---

      Re: Registrace k DPH + dárek
      Tak to budu muset rozdělit, asi polovina bude s logem a polovina nakoupené dárečky přímo předané zákazníkovi bez loga. Ještě mi není jasné jak tedy zaevidovat, naskladnit a dát pak výdejku na základě paragonu k objednávce? Bez předkontace? Pokud budou bez loga, tak dám výdejku a předkontaci ostatní nedaňové výdaje.

      Už jsem pročítala pár článků, že v tom rádi šťourají a zjišťují, proč chceme být plátci, ale bohužel máme většinu zákazníků firmy, tak by se nám to vyplatilo více.

      Moc děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).