Hlavní navigace

Nákup v Rakousku

  • (neregistrovaný) 88.100.116.---

    1. 12. 2016 19:26

    Dobrý večer, prosím o radu. Podnikatel vede daňovou evidenci, není plátce DPH. Nakoupil zboží v Rakousku, doklad je z března a v eurech. Může tento doklad dát do výdajů? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 12. 2016 20:47

      mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

      Re: Nákup v Rakousku
      A proč by nemohl, pokud to zboží použije pro podnikání?
      Tedy jediné omezení je tam dle § 2a/2/2 ZDPH že celková částka za rok nesmí překroči 326 tis. Kč, jinak se stává identifikovanou osobou.

      Zde hezká přehledná tabulka:
      http://portal.pohoda.cz/dane-ucetnictvi-mzdy/dph/dph-pro-zacatecniky-%E2%80%93-5-cast/

    • 1. 12. 2016 21:22

      jajka (neregistrovaný) 88.100.116.---

      Re: Nákup v Rakousku
      Jelikož částka na dokladu je v eurech, tak se zřejmě musí přepočítat na Kč a to se provede jak?

    • 1. 12. 2016 21:31

      mirka..p (neregistrovaný) 81.91.83.---

      Re: Nákup v Rakousku
      Kurzem ČNB ke dni vystavení dokladu.
      http://www.cnb.cz/cs/financni_trhy/devizovy_trh/kurzy_devizoveho_trhu/denni_kurz.jsp

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).