Hlavní navigace

Přijatý "čistorkevný dobropis" a EET

 • (neregistrovaný) 80.90.137.---

  2. 12. 2016 7:38

  Nepřímo navazuji na vlákno:
  http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1453623

  Na EET mám ještě rok a něco čas, podrobné a přesné informace o všem zatím nemám.


  Překvapilo mě tvrzení ve zmíněném vlákně, že příjem z opravného daňového dokladu podléhá EET. Zkonstruuji tedy následující příklad:

  Podnikatel A, neplátce DPH, koupí od jiného neplátce (B) za hotové 10 ks výrobků po 100 Kč, zaplatí mu hotově 1000 korun. Osoba B má příjem, vystaví osobě A účtenku EET. Po několika dnech podnikatel B zjistí, že 2 kusy měly nevyhovující rozměry, domluví se s dodavatelem A o vrácení. Podnikatel A tedy vystaví pro B dobropis, převezme dva výrobky a zaplatí mu 200 Kč za vrácené výrobky.

  Proč by podle výše uvedeného vlákna měl EET doklad vystavovat odběratel B? Podle § 7 by to měl přece udělat dodavatel A, vystavit EET účtenku s mínusem.

  Možná mi něco uniklo, díky za osvětlení.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 12. 2016 7:42

   Jenda_a (neregistrovaný) 80.90.137.---

   Re: Přijatý "čistorkevný dobropis" a EET
   !!!! Ajajaj !!!!
   S těmi A a B jsem to celé dopletl, tak znova...

   Překvapilo mě tvrzení ve zmíněném vlákně, že příjem z opravného daňového dokladu podléhá EET. Zkonstruuji tedy následující příklad:

   Podnikatel A, neplátce DPH, koupí od jiného neplátce (B) za hotové 10 ks výrobků po 100 Kč, zaplatí mu hotově 1000 korun. Osoba B má příjem, vystaví osobě A účtenku EET. Po několika dnech podnikatel A zjistí, že 2 kusy měly nevyhovující rozměry, domluví se s dodavatelem B o vrácení. Dodavatel B tedy vystaví pro odběratele A dobropis, převezme dva výrobky a zaplatí mu 200 Kč za vrácené výrobky.

   Proč by podle výše uvedeného vlákna měl EET doklad vystavovat odběratel A? Podle § 7 by to měl přece udělat dodavatel B, vystavit EET účtenku s mínusem.

   --
   Ještě jednou se omlouvám za zmatení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).