Hlavní navigace

Přijatý "čistorkevný dobropis" a EET

  • (neregistrovaný) 80.90.137.---

    2. 12. 2016 7:38

    Nepřímo navazuji na vlákno:
    http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=1453623

    Na EET mám ještě rok a něco čas, podrobné a přesné informace o všem zatím nemám.


    Překvapilo mě tvrzení ve zmíněném vlákně, že příjem z opravného daňového dokladu podléhá EET. Zkonstruuji tedy následující příklad:

    Podnikatel A, neplátce DPH, koupí od jiného neplátce (B) za hotové 10 ks výrobků po 100 Kč, zaplatí mu hotově 1000 korun. Osoba B má příjem, vystaví osobě A účtenku EET. Po několika dnech podnikatel B zjistí, že 2 kusy měly nevyhovující rozměry, domluví se s dodavatelem A o vrácení. Podnikatel A tedy vystaví pro B dobropis, převezme dva výrobky a zaplatí mu 200 Kč za vrácené výrobky.

    Proč by podle výše uvedeného vlákna měl EET doklad vystavovat odběratel B? Podle § 7 by to měl přece udělat dodavatel A, vystavit EET účtenku s mínusem.

    Možná mi něco uniklo, díky za osvětlení.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 12. 2016 7:42

      Jenda_a (neregistrovaný) 80.90.137.---

      Re: Přijatý "čistorkevný dobropis" a EET
      !!!! Ajajaj !!!!
      S těmi A a B jsem to celé dopletl, tak znova...

      Překvapilo mě tvrzení ve zmíněném vlákně, že příjem z opravného daňového dokladu podléhá EET. Zkonstruuji tedy následující příklad:

      Podnikatel A, neplátce DPH, koupí od jiného neplátce (B) za hotové 10 ks výrobků po 100 Kč, zaplatí mu hotově 1000 korun. Osoba B má příjem, vystaví osobě A účtenku EET. Po několika dnech podnikatel A zjistí, že 2 kusy měly nevyhovující rozměry, domluví se s dodavatelem B o vrácení. Dodavatel B tedy vystaví pro odběratele A dobropis, převezme dva výrobky a zaplatí mu 200 Kč za vrácené výrobky.

      Proč by podle výše uvedeného vlákna měl EET doklad vystavovat odběratel A? Podle § 7 by to měl přece udělat dodavatel B, vystavit EET účtenku s mínusem.

      --
      Ještě jednou se omlouvám za zmatení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).