Hlavní navigace

DPP s 16ti letou holkou

  • (neregistrovaný) 185.47.221.---

    4. 12. 2016 22:02

    Dobrý den,
    je to možné uzavřít DPP s holkou 16ti letou, která už má ukončeno ZŠ ? nebo musí mít souhlas od její rodiče ? a ona může podepsat prohlášení k dani ? nebo ještě není plnoletá, aby sama podepsala to prohlášení ? máte zkušenost s tímto problémem ?
    pracovní pozice : prodavačka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 12. 2016 7:05

      jasná. (neregistrovaný) 31.192.68.---

      Re: DPP s 16ti letou holkou
      >Dobrý den,
      >je to možné uzavřít DPP s holkou 16ti letou, která už
      >má ukončeno ZŠ ?
      ANO.

      nebo musí mít souhlas od její rodiče
      Nemusí.

      >? a ona může podepsat prohlášení k dani ?
      Ano, pokud nemá podepsané jinde.

    • 5. 12. 2016 10:02

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: DPP s 16ti letou holkou
      jenom ještě upozorním na zákoník práce § 79a
      U zaměstnance mladšího než 18 let nesmí délka směny v jednotlivých dnech překročit 8 hodin a ve více základních pracovněprávních vztazích podle § 3 nesmí délka týdenní pracovní doby ve svém souhrnu překročit 40 hodin týdně.

      nechala bych si proto od ní podepsat prohlášení viz:
      http://www.sagit.cz/info/vzor-prohlaseni-mladistveho-zamestnance

    • 5. 12. 2016 10:10

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: DPP s 16ti letou holkou
      a ještě další povinnost kterou jsem neuvedla:
      § 246
      odst.5) Zaměstnavatel je povinen vést seznam mladistvých zaměstnanců, kteří jsou u něj zaměstnáni; seznam obsahuje jméno, popřípadě jména, příjmení, datum narození a druh práce, který tento zaměstnanec vykonává.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).