Hlavní navigace

Výpověď-očr-propl.dovolené

• (neregistrovaný) 213.192.19.---

6. 12. 2016 8:18

dobrý den,

obracím se, zda by jste mi nemohli poradit. dala jsem výpověď ze strany zaměstnance, výpovědní doba končí 31.12., nevyčerpaná dovolená 9 dnů
    moji dotazy:
    1, tento týdene od 5.-9. čerpán dovolenou, ale dítě mi včera onemocnělo a potřebuji jít s doktorovi, může mi lékař napsat očr a tím se zruší dovolená, kterou tento týden čerpám
    2, od ledna půjdu na UP, jak se mi bude počítat podpora? vím, že ji budu mít krácenou, když jsem dala výpověď já, každý měsíc mám stejnou čistou částku k výplatě např. 15tis. v čistém. Ale v prosinci bude jiná z důvodu očr, ale zároveň nevyčerpám všechnu dovolenou. (4dny o vánocích a před tím mít dovolenou už nebudu moc, neměl by kdo udělat práci za mě), takže mi zbydou 4 dny na proplacení
    3, mohu si sama poslat na sociálku očr?
    děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 12. 2016 8:37

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Re: výpověď-očr-propl.dovolené
      1) zákoník práce § 219
      (1) Nastoupí-li zaměstnanec během dovolené vojenské cvičení nebo službu v operačním nasazení v ozbrojených silách, byl-li uznán dočasně práce neschopným nebo ošetřuje-li nemocného člena rodiny, dovolená se mu přerušuje.
      2)Průměr pro ÚP se bude počítat z výdělků v rozhodném období a tím je předchozí čtvrtletí, tedy z příjmů v měsících červenec-září.
      3) Doklad na OČR musí vyplnit zaměstnavatel a tedy ho i pošle spolu s vyplněnou přílohou on.

• 6. 12. 2016 11:21

neví (neregistrovaný) 213.192.19.---

děkuji vám za vaši odpověď, jdu na UP od 1.1.2017, myslela jsem že se bere říjen - prosinec, neznám mzdy, tak jsem ráda, že jsem se něco nového dozvěděla :), očr jsem chtěla poslat si sama, protože naše mzdová účetní je patlal a navíc, kdo ví, kdy to odešle.

• 6. 12. 2016 12:55

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Bez přílohy je to k ničemu a přílohu musí vystavit zaměstnavatel. Odešle to, až dostane od vás ukončení ošetřování nebo potvrzení o trvání ošetřování. A až to OSSZ v pořádku dostane, tak má 30 dnů na to, poslat vám peníze.

Zajímavé, kolik zaměstnanců rozumí mzdovému účetnictví lépe než mzdová účetní.

• 6. 12. 2016 13:34

all (neregistrovaný) 46.227.168.---

Jojo a ještě používá taková lichotivá hodnocení.

• 6. 12. 2016 13:55

neví (neregistrovaný) 213.192.19.---

dobrý den, děkuji vám za vaše vyjádření, kolegyni se stalo, že dala očr (máme externí mzdovou účetní) sama jsem to viděla, že to dává do její přihrádky a očr dostala po více než 2 měsících, to že naše účetní je mzdová, neznamená, že zná svoji práci, nedávno jste mi radili ohledně výpočtu mojí dovolené, když mi ji spočítala jinak než jsem očekávala, někde v diskuzním forum to je , sami jste mi napsali, že "co člověk dokáže vymyslet", takových příkladů bych tady mohla napsat více, dělám účetnictví, a to že na svoji fakturaci napíše DPH 19%, na moji otázku, proč? odpověď zněla, že si plete co je co. a takhle bych mohla pokračovat dál a dál, sami kolikrát napíšete nelichotivé poznámky na toho kdo se dotazuje. děkuji, mám toto diskuzní forum moc ráda, chodím jsem hodně, protože se tu hodně dozvím. přeji pěkný den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).