Hlavní navigace

Sazba DPH - pronájem apartmánu?

  • (neregistrovaný) 88.102.202.---

    6. 12. 2016 9:16

    Prosím o radu, pronajímáme apartmány na dlouhodobý pronájem jaké sazby se to bude týkat 15% nebo 21%? děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 12. 2016 10:23

      allli

      Re: sazba DPH - pronájem apartmánu?
      pokud je pouze pronájem (nikoli ubytování), pak záleží, zda pronajímáte plátci DPH (21%) nebo neplátci (osvobozený pronájem)
      - viz §56a ZDPH

    • 6. 12. 2016 20:29

      radaxxl (neregistrovaný) 46.174.36.---

      Re: sazba DPH - pronájem apartmánu?
      To vím, ale asi jsem to špatně napsala. Jedná se o pronájem apartmánu neplátci. Pronájem zahrnuje ubytování, zálohy energií apod. Dala jsem tam sazbu 21%, ale teď přemýšlím, jestli je to takhle v pořádku. děkuji.

    • 6. 12. 2016 20:34

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: sazba DPH - pronájem apartmánu?
      Spadá uvedený nájem pod § 56a ZDPH? Pokud ano a pronajímáte dlouhodobě neplátci, tak by měl být tento nájem evidován jako osvobozené plnění, bez DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).