Hlavní navigace

Dobropis, kolky

 • (neregistrovaný) 83.208.129.---

  4. 10. 2005 16:49

  Prosím o radu. Přišel nám dobropis k faktuře, která byla zaúčtována v době, kdy jsme nebyli plátci DPH. Na dobropise je samozřejmě DPH vyčíslena. Jak postupovat? Máme zaúčtovat tento dobropis včetně DPH, i přesto, že na vstupu jsme si DPH nenárokovali (při přijetí původní faktury).

  A ještě jeden dotaz. Jako advokátní kancelář účtujeme na fakturách soudní poplatky a kolky. Tyto částky účtujeme s nulovým DPH. Je to osvobozené plnění bez nároku na odpočet, musíme provést výpočet koeficientu a krátit daň na vstupu?

  Děkuji

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 10. 2005 10:28

   limet (neregistrovaný) 195.47.115.---

   Re: Dobropis, kolky
   *****
   Já bych dobropis zaúčtovala bez DPH (celá částka k fakturaci). Proč byste se měli krátit odpočet DPH, když jste si jej neuplatnili :-)
   A co se týče fakturace soudních poplatků a kolků:pokud fakturujete jen ty náklady, které jste vynaložili (za kolik koupím, za tolik prodám = přefakturace hotových výdajů) pak je to na výstupu bez DPH, ale nikoliv osvobozené, ale netýkající se DPH (čiliž vám to nevyběhně v přiznání k DPH) a neovlivní Vám to koeficient a tudíž nemusíte krátit daň.

  • 5. 10. 2005 16:58

   Anonymní (neregistrovaný) 83.208.129.---

   Re: Dobropis, kolky
   S tím dobropisem si to taky myslím, ale vzhledem k tomu, že zdanitelné plnění u dobropisu je dnem převzetí onoho dobropisu, pak si nejsem jistá.
   A pokud jde o kolky, poštovné atd., vím že ve tareém zákoně o DPH to bylo výslovně řečeno, ale v novém zákoně nemůžu nikde najít paragraf, podle kterého by to nemuselo být uvedeno v řádku 530 přiznání a tudíž krátit daň na vstupu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).