Re: Sleva na dítě, daňový bonus
Když vám v prohlášení uvede, že dítě s ním žije ve společné domácnosti, tak žádné důkazy chtít nemůžete. A když tvrdí, že matka dítěte nemá zaměstnavatele, tak si to taky nemáte jak ověřit.
Příručka? Zákon o dani z příjmu, § 38 tuším.
Re: Sleva na dítě, daňový bonus
Jde o to že v průběhu ted dvou mesicu se zmenila situace nejspíš, předtím žil s nimi a ted nezije dle mého, těžká komunikace s nim ale až teď chce slevu na dítě, protože dřív nebyl schopný přínest nejake prohlášení...Takže jelikož s nimi ted nežije nemá nárok a pokud si trvá na sleve, asi mu doporučím at si udela pak danové přiznání sám a uplatní si je na měsíce kdy s nimi žil...nevidim jiné východisko, já si to na krk nevezmu...leda že si bude stat za tim ze s nimi žije a podepise to že s nimi žije
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.
Výpočet důchodu se v roce 2026 změní
Výše záloh na nemocenské pojištění, které zaplatí OSVČ v roce 2026
Špehování konkurence za pár stovek: Jak najít jejich slabiny a vytěžit z toho maximum
Mzdové účetnictví v roce 2025 aneb krátké ohlédnutí končícím rokem
Aktualizujeme další formuláře pro daňové povinnosti
Pozor na sváteční nákupy, v tyto dny budou obchody zavřené
8. 12. 2016 12:42
Zdravím,
chci se zeptat, zaměstnanec chce uplatňovat slevu na dítě, ale z toho co jsem pochopila s dotyčnou, která je na mateřské a která se o dítě stará nežije, ale dává jí alimenty. Má v tomto případě nárok na slevu na dítě či daňový bonus?
Dle mého NE, nežijou ve společně hospodařící domácnost...Nebo se mýlím?? Přinesl mi totiž jen čestné prohlášení o tom, že ona nepobírá slevu na dani, ale žádná zmínka zda žijou či nežijou spolu. Prosím o radu.