Hlavní navigace

Dárkové poukazy pro zaměstnance

  • (neregistrovaný) 81.19.4.---

    12. 12. 2016 11:44

    Dobrý den,
    prosim o radu ohledně nákupu dárkových poukazů pro zaměstnance.
    firma bude účtovat nedaňově, ale jde mi o to , zda je nějaký limit i pro osvobození na straně zaměstnance, ve mzdě ?
    Např. pokud koupiíme zaměstnanci poukazy do wellness za 3 tis. Kč, dáme nedaňově, jak je to u něj z pohledu zdanění a pojištění ve mzdě ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 12. 2016 11:56

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Dárkové poukazy pro zaměstnance
      Není "poukaz" jako poukaz
      Prostudujte ZDP § 6 / 9
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

    • 12. 12. 2016 12:02

      Romix (neregistrovaný) 81.19.4.---

      Re: Dárkové poukazy pro zaměstnance
      no to jsem prave cetla a zjistila, ze nejsem z toho vubec moudrá...
      k čemu je ten limit 2000Kc v parag, 6/9 pism. g ?
      danar mi napsal, ze limit je jen u dovolených a ze pokud účtujeme nedanove, ze můžeme dávat kolik chceme, ale to je asi blbost, ne ? napsal: Mělo by to však vyhovovat obecným principům, jako je neobcházení zákona.

    • 12. 12. 2016 12:28

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Dárkové poukazy pro zaměstnance
      Vámi uvedený paragraf (písm.g) se odkazuje na FKSP. Přečetla jste si podmínky, které jsou v § 14 Vyhlášky 114/2002 Sb. uvedené?

      Váš daňový poradce samozřejmě myslel jiné písmeno uvedeného paragrafu a má pravdu. Že to považujete za blbost, není jeho problém. Když se podíváte na § 6/9/d), tak tam je to postaveno zcela jinak.

    • 12. 12. 2016 13:01

      Romix (neregistrovaný) 81.19.4.---

      Re: Dárkové poukazy pro zaměstnance
      ano, pismeno g je tedy pouze za mimoř. situacích, 50ti ny atd...
      pismeno d je tedy chapane, ze pokud budou poukazky na kulturu, sport, atd...tak tam limit pro osvobození u zaměstnanců není ? Wellness je zahrnutý zde ?

    • 12. 12. 2016 13:18

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Dárkové poukazy pro zaměstnance
      >>>>>Dobrý den,
      >>>>>prosim o radu ohledně nákupu dárkových poukazů pro
      >>>>>zaměstnance.
      >>>>>firma bude účtovat nedaňově, ale jde mi o to , zda je
      >>>>>nějaký limit i pro osvobození na straně zaměstnance,
      >>>>>ve mzdě ?
      >>>>>Např. pokud koupiíme zaměstnanci poukazy do wellness
      >>>>>za 3 tis. Kč, dáme nedaňově, jak je to u něj z
      >>>>>pohledu
      >>>>>zdanění a pojištění ve mzdě ?
      >>>>
      >>>>Není "poukaz" jako poukaz
      >>>>Prostudujte ZDP § 6 / 9
      >>>>https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586
      >>>no to jsem prave cetla a zjistila, ze nejsem z toho
      >>>vubec moudrá...
      >>>k čemu je ten limit 2000Kc v parag, 6/9 pism. g ?
      >>>danar mi napsal, ze limit je jen u dovolených a ze
      >>>pokud účtujeme nedanove, ze můžeme dávat kolik
      >>>chceme,
      >>>ale to je asi blbost, ne ? napsal: Mělo by to však
      >>>vyhovovat obecným principům, jako je neobcházení
      >>>zákona.
      >>
      >>Vámi uvedený paragraf (písm.g) se odkazuje na FKSP.
      >>Přečetla jste si podmínky, které jsou v § 14 Vyhlášky
      >>114/2002 Sb. uvedené?
      >>
      >>Váš daňový poradce samozřejmě myslel jiné písmeno
      >>uvedeného paragrafu a má pravdu. Že to považujete za
      >>blbost, není jeho problém. Když se podíváte na §
      >>6/9/d),
      >>tak tam je to postaveno zcela jinak. +
      >ano, pismeno g je tedy pouze za mimoř. situacích, 50ti
      >ny atd...

      Ano

      >pismeno d je tedy chapane, ze pokud budou poukazky na
      >kulturu, sport, atd...tak tam limit pro osvobození u
      >zaměstnanců není ? Wellness je zahrnutý zde ?

      Pokud se dá podřadit pod "použití zdravotnických, vzdělávacích nebo rekreačních zařízení", tak ano.

    • 12. 12. 2016 13:31

      Romix (neregistrovaný) 81.19.4.---

      Re: Dárkové poukazy pro zaměstnance
      >>>>>>Dobrý den,
      >>>>>>prosim o radu ohledně nákupu dárkových poukazů pro
      >>>>>>zaměstnance.
      >>>>>>firma bude účtovat nedaňově, ale jde mi o to , zda je
      >>>>>>nějaký limit i pro osvobození na straně zaměstnance,
      >>>>>>ve mzdě ?
      >>>>>>Např. pokud koupiíme zaměstnanci poukazy do wellness
      >>>>>>za 3 tis. Kč, dáme nedaňově, jak je to u něj z
      >>>>>>pohledu
      >>>>>>zdanění a pojištění ve mzdě ?
      >>>>>
      >>>>>Není "poukaz" jako poukaz
      >>>>>Prostudujte ZDP § 6 / 9
      >>>>>https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586
      >>>>no to jsem prave cetla a zjistila, ze nejsem z toho
      >>>>vubec moudrá...
      >>>>k čemu je ten limit 2000Kc v parag, 6/9 pism. g ?
      >>>>danar mi napsal, ze limit je jen u dovolených a ze
      >>>>pokud účtujeme nedanove, ze můžeme dávat kolik
      >>>>chceme,
      >>>>ale to je asi blbost, ne ? napsal: Mělo by to však
      >>>>vyhovovat obecným principům, jako je neobcházení
      >>>>zákona.
      >>>
      >>>Vámi uvedený paragraf (písm.g) se odkazuje na FKSP.
      >>>Přečetla jste si podmínky, které jsou v § 14 Vyhlášky
      >>>114/2002 Sb. uvedené?
      >>>
      >>>Váš daňový poradce samozřejmě myslel jiné písmeno
      >>>uvedeného paragrafu a má pravdu. Že to považujete za
      >>>blbost, není jeho problém. Když se podíváte na §
      >>>6/9/d),
      >>>tak tam je to postaveno zcela jinak. +
      >>ano, pismeno g je tedy pouze za mimoř. situacích,
      >>50ti
      >>ny atd...
      >
      >Ano
      >
      >>pismeno d je tedy chapane, ze pokud budou poukazky na
      >>kulturu, sport, atd...tak tam limit pro osvobození u
      >>zaměstnanců není ? Wellness je zahrnutý zde ?
      >
      >Pokud se dá podřadit pod "použití zdravotnických,
      >vzdělávacích nebo rekreačních zařízení", tak ano.
      >děkuji moc za rady
      no a toť moje otázka pro zkušené..
      je tedy wellness možné zahrnout pod použití těchto zařízení, zdravotnické ??
      >

    • 12. 12. 2016 15:59

      mirek22 (neregistrovaný) 217.112.161.---

      Re: Dárkové poukazy pro zaměstnance
      trochu to narovná už tak pokřivenou páteř - musíte si to umět obhájit při kontrole na FU

    • 12. 12. 2016 16:06

      jjjj (neregistrovaný) 80.188.139.---

      Re: Dárkové poukazy pro zaměstnance
      pro ty, co nemají pokřivenou páteř půjde o rekreaci a zde bych hlídala limit 20 tis ( můj názor)

    • 12. 12. 2016 16:38

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Dárkové poukazy pro zaměstnance
      >>>>>>>Dobrý den,
      >>>>>>>prosim o radu ohledně nákupu dárkových poukazů pro
      >>>>>>>zaměstnance.
      >>>>>>>firma bude účtovat nedaňově, ale jde mi o to , zda je
      >>>>>>>nějaký limit i pro osvobození na straně zaměstnance,
      >>>>>>>ve mzdě ?
      >>>>>>>Např. pokud koupiíme zaměstnanci poukazy do wellness
      >>>>>>>za 3 tis. Kč, dáme nedaňově, jak je to u něj z
      >>>>>>>pohledu
      >>>>>>>zdanění a pojištění ve mzdě ?
      >>>>>>
      >>>>>>Není "poukaz" jako poukaz
      >>>>>>Prostudujte ZDP § 6 / 9
      >>>>>>https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586
      >>>>>no to jsem prave cetla a zjistila, ze nejsem z toho
      >>>>>vubec moudrá...
      >>>>>k čemu je ten limit 2000Kc v parag, 6/9 pism. g ?
      >>>>>danar mi napsal, ze limit je jen u dovolených a ze
      >>>>>pokud účtujeme nedanove, ze můžeme dávat kolik
      >>>>>chceme,
      >>>>>ale to je asi blbost, ne ? napsal: Mělo by to však
      >>>>>vyhovovat obecným principům, jako je neobcházení
      >>>>>zákona.

      >>>>Váš daňový poradce samozřejmě myslel jiné písmeno
      >>>>uvedeného paragrafu a má pravdu. Že to považujete za
      >>>>blbost, není jeho problém. Když se podíváte na §
      >>>>6/9/d),
      >>>>tak tam je to postaveno zcela jinak. +
      >>>ano, pismeno g je tedy pouze za mimoř. situacích,
      >>>50ti
      >>>ny atd...
      >>
      >>Ano
      >>
      >>>pismeno d je tedy chapane, ze pokud budou poukazky na
      >>>kulturu, sport, atd...tak tam limit pro osvobození u
      >>>zaměstnanců není ? Wellness je zahrnutý zde ?
      >>
      >>Pokud se dá podřadit pod "použití zdravotnických,
      >>vzdělávacích nebo rekreačních zařízení", tak ano.
      >>děkuji moc za rady
      >no a toť moje otázka pro zkušené..
      >je tedy wellness možné zahrnout pod použití těchto
      >zařízení, zdravotnické ??
      >>

      d)

      2. použití zařízení péče o děti předškolního věku včetně mateřské školy podle školského zákona, knihovny zaměstnavatele, ... ....t.ě.l.o.v.ý.c.h.o.v.n.ý.c.h.... a .....s.p.o.r.t.o.v.n.í.c.h. .....zařízení,.

    • 12. 12. 2016 16:46

      jjjjj (neregistrovaný) 80.188.139.---

      Re: Dárkové poukazy pro zaměstnance
      Prosím o upřesnění
      wellness je sport nebo tělovýchova ?

    • 12. 12. 2016 16:55

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Dárkové poukazy pro zaměstnance
      To už zase v čechách nefunguje google?

    • 12. 12. 2016 17:06

      jjjjj (neregistrovaný) 80.188.139.---

      Re: Dárkové poukazy pro zaměstnance
      co je google?
      http://www.slevydnes.cz/pobyty/wellness?nosignup=1&utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_campaign=pobyty-n-s-g-all-d-dt_wellness-exact&utm_content=desktoptablet&gclid=CMG_qMyD79ACFeaV7QodGJ0Osw
      https://cs.wikipedia.org/wiki/Wellness

      Mé starodávné zvyky našli toto
      Já jsem spíš přes daně, takže děkuji předem za upřesnění toho co Vám ten google prozradil

    • 12. 12. 2016 17:12

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Dárkové poukazy pro zaměstnance
      No vidíte, mě prozradil google něco jiného ... Pohodu, zdraví, pohyb ...

      Přece se nebudeme tady hádat. Co si odpovědná osoba dané firmy při případné kontrole FÚ obhájí, to bude mít.

    • 12. 12. 2016 22:04

      jjjjj (neregistrovaný) 46.13.60.---

      Re: Dárkové poukazy pro zaměstnance
      K tomu co vám prozradil google - jako první sama píšete "pohodu"

      shodněme se na tom, že jde v tomto případě spíše o rekreaci
      tudíž firma nedaňově, zaměstnanec osvobozeno do 20 tis.

    • 12. 12. 2016 22:08

      Romix (neregistrovaný) 109.81.211.---

      Re: Dárkové poukazy pro zaměstnance
      ja dekuji všem za navedení...., díky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).