Hlavní navigace

Příspěvky na stravování

  • (neregistrovaný) 89.24.223.---

    13. 12. 2016 14:15

    dobrý den,
    poradíte někdo? zaměstnavatel chce od nového roku začít přispívat na obědy zaměstnancům. do 45% z celkové částky je to uznatelný náklad, dalších 55% je neuznatelný náklad. na obědy chodíme do restauračního zařízení. je možné na základě účtenky z restaurace zaúčtovat jako výdej celou částku a náklady rozdělit na uznatelné a neuznatelné? ještě jsem se právě dočetl, že výše výdaje může být v maximální výši 101,- Kč.
    Děkuji za rady

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 12. 2016 14:28

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: příspěvky na stravování_účtenka rest
      A kdo ten výdaj za oběd PŘÍMO platí? Zaměstnavatel, nebo zaměstnanec?

      ZDP 6 /(9) Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4, dále osvobozeny
      b) hodnota stravování poskytovaného jako nepeněžní plnění zaměstnavatelem zaměstnancům ke spotřebě na pracovišti nebo v rámci závodního stravování zajišťovaného prostřednictvím jiných subjektů, ..

    • 13. 12. 2016 14:43

      pavel555 (neregistrovaný) 89.24.223.---

      Re: příspěvky na stravování_účtenka rest
      celé nám ho hradí zaměstnavatel, dělá to asi 300,-/den

    • 13. 12. 2016 15:09

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: příspěvky na stravování_účtenka rest
      Pokud hradi vydaje na obed primo zamestnanci, tak odvod dane, SP a ZP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).