Hlavní navigace

Smlouva o zápůjčce DPH

  • 93.99.200.---

    13. 12. 2016 15:11

    Akciová společnost poskytla zápůjčku jiné akciové společnosti, kterou vlastní z 50%. Zápůjčka je včetně DPH. Dle jakého zákona je zápůjčka včetně DPH a kde vydlužitel uvede v přiznání k DPH ?
    S půjčkou včetně DPH jsem se ještě nesetkala, tak nevím, zda je to nějaká novinka nebo je to těmi propojenými osobami ?
    Prosím o radu zkušenější.
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 12. 2016 16:43

      Petra21

      Re: Smlouva o zápůjčce DPH
      Nikdo nefakturuje. Máme jen smlouvu a splátkový kalendář, kde je rozepsáná částka bez DPH + DPH a vyčíslené úroky. Peníze nám budou dle smlouvy převedeny na účet. Smlouvu a splátkový kalendář sestavoval jejich právník a daňový poradce, takže předpokládám, že je to v pořádku. Jen ale nevím, jak naložit s DPH v naší společnosti.

    • 13. 12. 2016 17:31

      Petra21

      Re: Smlouva o zápůjčce DPH
      Není osvobození dle §54 jen pro společnosti, které se zabývají finanční činností ? Poskytovatel zápůjčky je společnost, která se zabývá výrobní činností. Prosím zkušenější o radu. Děkuji.

    • 13. 12. 2016 20:26

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Smlouva o zápůjčce DPH
      Osvobození platí pro poskytování úvěrů a zápůjček bez ohledu na to, kdo je poskytuje ( ani právník s daňovým poradcem dohromady nemusí mít pravdu ) ukažte jim ten § v platném znění

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).