Hlavní navigace

Převod podílu s.r.o.

  • (neregistrovaný) 82.113.45.---

    13. 12. 2016 23:12

    Dobrý den,
    chci se zeptat:
    společník prodává svůj 100% podíl ve výši 200tis., který odpovídá základnímu kapitálu.
    Prodává jej za kupní cenu 50tis.
    Prodej se uskutečnil během jednoho roku.

    Jak to bude v tomto případě se zdaněním?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 12. 2016 8:18

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: převod podílu s.r.o.
      Prodávající společník je fyzická osoba - osvobozeno, pokud se vejde do §4/1/r
      Prodáváající společník je právnická osoba - osvobozeno, pokud se vejde do §19/1/ze

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).