Hlavní navigace

Telefonní služby

  • (neregistrovaný) 93.90.164.---

    15. 12. 2016 13:58

    Dobrý den,

    nemáte někdo odkaz na ten §, který říká, že nemám nárok na vstup u DPH v případě přefakturace telefonní třetím osobám?
    ¨Potřebovala bych to citovat operátorovi a teď to samozřejmě nemohu najít.

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 12. 2016 15:35

      Maxx (neregistrovaný) 62.129.61.---

      Re: Telefonní služby
      Takto to formulováno není.
      V zákoně je něco v tom smyslu, že nemáte nárok na odpočet DPH, když je tato daň vypočítaná špatně. Netýká se to pouze telefon. služeb.

    • 16. 12. 2016 14:24

      MT (neregistrovaný) 93.90.164.---

      Re: Telefonní služby
      Já vím, že jsem tu někde viděla odkaz na konktérní §, který něco takového říká. Ale samozřejmě, teď, když ho potřebuji, tak ho nemohu najít.

    • 16. 12. 2016 14:38

      .

      Re: Telefonní služby
      Nemyslíte ZDPH § 36 odst. 11) ?

      (11) Do základu daně se nezahrnuje částka, kterou plátce obdržel od jiné osoby na úhradu částky vynaložené jménem a na účet této jiné osoby. Podmínkou je, že přijatá částka nepřevýší uhrazené částky za jinou osobu a plátce si u plnění uhrazeného za jinou osobu neuplatní nárok na odpočet daně.

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-235

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).