Hlavní navigace

Fin.dar

  • (neregistrovaný) 188.120.201.---

    20. 12. 2016 9:54

    Dobrý den,dostanu na účet od rodičů větší částku.Je tento dar osvobozen od zdanění?Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 12. 2016 10:02

      .

      Re: Finanční dar od rodičů
      Zákon o daních z příjmů

      § 10 Ostatní příjmy
      (3) Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4, osvobozeny
      c) bezúplatné příjmy
      1. od příbuzného v linii přímé a v linii vedlejší, pokud jde o sourozence, strýce, tetu, synovce nebo neteř, manžela, manžela dítěte, dítěte manžela, rodiče manžela nebo manžela rodičů,

      § 38v Oznámení o osvobozených příjmech fyzických osob
      (1) Pokud poplatník daně z příjmů fyzických osob obdrží příjem, který je od daně z příjmů fyzických osob osvobozen a je vyšší než 5000000 Kč, je povinen oznámit správci daně tuto skutečnost do konce lhůty pro podání daňového přiznání za zdaňovací období, ve kterém příjem obdržel.
      (2) V oznámení podle odstavce 1 poplatník uvede
      a) výši příjmu,
      b) popis okolností nabytí příjmu,
      c) datum, kdy příjem vznikl.

      § 38w Pokuta za neoznámení osvobozeného příjmu
      (1) Poplatníkovi vzniká povinnost uhradit pokutu za neoznámení osvobozeného příjmu, pokud nepodá oznámení o osvobozených příjmech fyzických osob, ve výši ...

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).