Hlavní navigace

Paušál při zaměstnání

  • (neregistrovaný) 93.181.82.---

    20. 12. 2016 10:44

    Dobrý den, manžel podniká a k tomu je zaměstnaný, může příjem z podnikání danit paušálem?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 12. 2016 10:52

      katka2 (neregistrovaný) 2a00:1028:838a:----:----:----:----:----

      Re: paušál při zaměstnání
      může a nemusí, zaměstnání na to nemá vliv

    • 20. 12. 2016 10:56

      .

      Re: "paušál" při zaměstnání
      Pokud tím "danit paušálem" myslíte, zda může využít daň stanovenou paušální částkou, tak v současné době nemůže. Má totiž i příjmy podle § 6 ZDP.

      Zákon o daních z příjmů
      § 7a Daň stanovená paušální částkou
      (1) Poplatníkovi, kterému kromě příjmů od daně osvobozených a příjmů zdanitelných zvláštní sazbou daně plynou příjmy podle § 7 odst. 1 písm. a) až c) včetně úroků z vkladů na účtu, který je podle podmínek toho, kdo účet vede, určen k podnikání poplatníka [§ 8 odst. 1 písm. g)], pokud provozuje podnikatelskou činnost bez zaměstnanců nebo spolupracujících osob s výjimkou uvedenou v odstavci 2, u něhož roční výše těchto příjmů v bezprostředně předcházejících 3 zdaňovacích obdobích nepřesáhla 5 000 000 Kč, není společníkem společnosti, může správce daně stanovit na žádost poplatníka podanou nejpozději do 31. ledna běžného zdaňovacího období daň paušální částkou.

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).