Hlavní navigace

Při výpovědi z nadbytečnosti, může dojít

  • (neregistrovaný) 109.81.208.---

    20. 12. 2016 10:48

    Při výpovědi z nadbytečnosti, může dojít k dohodě o nevyplacení odstupného, či může zaměstnanec odmítnout odstupné?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 12. 2016 11:20

      ae (neregistrovaný) 109.81.208.---

      Re: při výpovědi z nadbytečnosti, může d
      tzn. pravidlo, co není zakázané je povolené opět ne?
      nikde jsem nenašel odkaz na nemožnost se dohodnout...

    • 20. 12. 2016 11:25

      xy5

      Re: při výpovědi z nadbytečnosti, může d
      v tomto případě nepůjde o odstupné, ale o nějakou odměnu, ze které se musí odvést SP, ZP. Zam-ec se nemůže vzdát odstupného, pokud mu náleží. Má to také závislost na ÚP, pokud by se tam šel zaevidovat. Pokud dostane odstupné, pak v délce měsíců, za které dostal odstupné, nenáleží podpora a také její výše je pak ve vyšší % sazbě. Pokud dotyčný dostane odměnu a skončí dohodou (bez důvodu), pak má nižší % podpory a také je vyplácena hned od evidence na ÚP. Jestli chcete skončit se zam-cem PP a myslíte si, že to "navléknete" na odstupné, kterého se zam-ec vzdá, tak si koledujete o pořádný malér.

    • 20. 12. 2016 11:54

      ae (neregistrovaný) 109.81.208.---

      Re: při výpovědi z nadbytečnosti, může d
      :) jsem jednatelem a zároveň zaměstnancem(manuálem), jelikož fa. končí a nemá žádné finanční prostředky, tak jsem se propustil ale nevyplatil odstupné...asi jsem si měl napsat smlouvu na dobu určitou a prostě v nějaký termín vypršet.....

    • 20. 12. 2016 11:36

      all (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Re: při výpovědi z nadbytečnosti, může d
      Ale nic vám nebrání uzavřít dohodu bez uvedení důvodu. Jinak se uplatňuje § 4a zákoníku práce

      odst. 4) Vzdá-li se zaměstnanec práva, které mu tento zákon, kolektivní smlouva nebo vnitřní předpis poskytuje, nepřihlíží se k tomu. Přeloženo do češtiny - zaměstnanec se nesmí vzdát svých práv a požitků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).