Hlavní navigace

Dovoz nebo pořízení z EU prosím

• (neregistrovaný) 89.177.52.---

20. 12. 2016 15:06

Dobrý den, prosím mohl by mě někdo poradit nebo alespoň nasměrovat:

jednatel s.r.o. (plátce DPH) objednal přes e-Bay kufřík na nářadí vhodný do letadla, zaplatil dvě částky, za kufr a za odeslání. Na ten kufr došla faktura od dodavatele z USA (na té je napsáno: odesláno z USA). K té druhé částce nemáme žádná doklad.

Zásilku nám přivezl přepravce, který říká, že jejich pobočka v Německu to převzala už proclené, tedy že pro ně je to jako zásilka v rámci EU.

Nevím si rady, jak to bude s DPH. Dodavatel je z USA, ale nebudu mít dovozní JSD (procleno v Německu), kdybych to vzala jako "pořízení zboží" z Německa, tak k tomu mi zase chybí německý dodavatel.

Předem děkuji za každou odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 12. 2016 16:17

vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

Re: dovoz nebo pořízení z EU prosím
      Pokud nejste dovozci , dovoz to není , ale potřebujete nějaké EU DIČ, aby to mohlo být pořízení zboží z JČS, co ten přepravce, ten vám nedal žádný doklad ? Nebo není na té USA fa nějaké EU DIČ ?
      Kdo to proclíval v SRN? Musíte pátrat...

• 21. 12. 2016 0:06

zsmol (neregistrovaný) 89.177.52.---

Re: dovoz nebo pořízení z EU prosím
      Díky za odpověď. Potvrdila jste mi, že přemýšlím správným směrem, což mi moc pomohlo. Právě tak nějak jsem uvažovala a došla k tomu, že mi chybí EU DIČ. Přepravce nedal žádný doklad (chybí mi k předplacené částce za dopravu), mluvila jsem dnes s českou pobočkou, pro ně je to vyřízené. Ale dali mi kontakt na jejich německou pobočku (prý to převzali už proclené), zkusím se poptat tam, od koho to vlastně převzali.
      Přeji pěkný den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).