Hlavní navigace

Odstupné

  • (neregistrovaný) 85.132.178.---

    20. 12. 2016 18:44

    dobrý den, prosím o radu: dostala jsem v listopadu výpověď pro nadbytečnost s tím, že mám nárok na 3měsíční odstpné. Konec PP
    31.1.17. V lednu se mi má poměrně razantně upravit mzda směrem dolů(při zachované 4Ohod.týdenní pr.době). Odstupné mi bude počítáno z průměru platného pro 1.čtvrtletí 2017 spočítaného z příjmů ve 4.čtvrtletí 2016, kdy jsem měla vyšší příjmy? a bude mi i s tímto průměrem proplacen zbytek nevyčerpané dovolené z letošního roku? Zaměstnavatelova mzdová mi "vyhrožovala" že mi bude spočítán průměr z upravené nižší mzdy platné od 1.1.17. DOmnívám se, že to není správné, pracovní smlouva ,zařazení i úvazek zůstávají stejné, jen se má snížit mzda. Měla by na výši odstupného vliv moje případná pracovní neschopnost v lednu? Předem děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 12. 2016 18:51

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: odstupné
      Odstupné,náhrada za dovolenou i náhrada v prvních 14-ti dnech nemoci se bude v lednu počítat z rozhodného období, což je předchozí čtvrtletí za předpokladu, že v něm bylo odpracováno alespoň 21 dnů.
      Tak když bude PP končit 31.1.2017, průměry se budou počítat ze mzdy v měsících 10-12/2016.Případné snížení mzdy v lednu 2017 nebude mít na to žádný vliv. Mzdová účetní pravdu nemá a můžete jí odkázat na zákoník práce

      § 354
      odst.1) Není-li v tomto zákoně dále stanoveno jinak, je rozhodným obdobím předchozí kalendářní čtvrtletí.
      odst.2) Průměrný výdělek se zjistí k prvnímu dni kalendářního měsíce následujícího po rozhodném období.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).