Hlavní navigace

Nemoc v době dovolené

  • (neregistrovaný) 213.175.41.---

    21. 12. 2016 8:53

    Dobrý den, můžete mi prosím poradit - zaměstnanec nastoupil na dovolenou, ale po dvou dnech onemocněl...má neschopenku. Chtěl by si ale naplánovanou dovolenou ponechat (ještě 3 dny) a zbytek již být na neschopence. Bude dostačující když o toto písemně požádá? Bude pak mít prvních 5 dní placeno jako dovolenou a zbytek nemoci 4 dny mu vyplatíme dávky. Bude takto vše v pořádku? Dle §219 si myslím, že ano, ale zda stačí písemná žádost zaměstnance.
    moc děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 12. 2016 9:04

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: nemoc v době dovolené
      Neschopenka přeruší dovolenou. Žádost mu nepomůže.

    • 21. 12. 2016 9:06

      katka2 (neregistrovaný) 2a00:1028:838a:----:----:----:----:----

      Re: nemoc v době dovolené
      Tato geniální (není první koho to napadlo :) kombinace možná není. Neschopenka ruší dovolenou, takže první 3 dny neplacené.

    • 21. 12. 2016 9:18

      Jára (neregistrovaný) 213.175.41.---

      Re: nemoc v době dovolené
      Děkuji, můžete mi ještě prosím vysvětlit pro jaký případ platí tato věta z §219 ZP:
      ....dovolená se přerušuje, to neplatí, určil-li zaměstnavatel čerpání dovolené na dobu ošetřování nemocného člena rodiny nebo na dobu výkonu vojenského cvičení nebo služby v operačním nasazení výjimečného vojenského cvičení na žádost zaměstnance.
      děkuji ještě jednou

    • 21. 12. 2016 9:29

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: nemoc v době dovolené
      na dobu ošetřování nemocného člena rodiny
      na dobu výkonu vojenského cvičení
      služby v operačním nasazení výjimečného vojenského cvičení


      O neschopence ani slovo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).