Hlavní navigace

Exekuce - souběh mzda a důchod

• (neregistrovaný) 2a00:1028:9199:----:----:----:----:----

21. 12. 2016 9:40

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na názory a zkušenosti ostatních (pokud možno i odkaz na přísl. ustanovení v zákoně) v této záležitosti:

máme zaměstnance, který mimo naší mzdy pobírá i důchod. Zaměstnanec má tak nízkou mzdu, že nedosahovala základní nezabavitelné částky (NČ) a srážky jsme dosud nemohli provádět. Má pohledávky v těchto režimech podle data doručení 1.plátci:

pohledávka A - běžná nejstarší
    pohledávka B - běžná mladší (nejnověji doručená nám)
    pohledávka C - přednostní starší - ale mladší než běžná mladší
    pohledávka D - přednostní mladší - ale nejmladší ze všech

u pohledávky B exekutor rozhodl, že máme ve výpočtu srážky zohlednit pobíraný důchod tak, že ho odečteme od základní částky. Tzn. nyní jsem se dozvěděla o důchodu.

Budu postupovat správně, když:

pohledávka A - není sráženo nic, protože čistá mzda nedosahuje NČ (mám upozornit exekutora na důchod? či jej mám bez dalšího zohlednit, když o něm nyní vím?)
    pohledávka B - čeká až bude uspokojena pohledávka B
    pohledávka C - není sráženo nic, protože čistá mzda nedosahuje NČ (mám upozornit exekutora na důchod? či jej mám bez dalšího zohlednit, když o něm nyní vím?)
    pohledávka D - čeká až bude uspokojena pohledávka C

Děkuji za názory.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 12. 2016 7:40

Líba (neregistrovaný) 37.188.179.---

Re: Exekuce - souběh mzda a důchod
      Dala bych o důchodu vědět exekutorům, kteří jsou teď na řadě. Třeba něco z nezabavitelné částky zbyde i na vás, což nevíte, když neznáte jeho výši.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).