Hlavní navigace

Služební telefon

• (neregistrovaný) 178.255.168.---

21. 12. 2016 20:58

Dobrý večer, řeším otázku služebního telefonu pro soukromé účely svého zaměstnance. Aby FÚ při případné kontrole neměl námitky k faktuře za telefon, účtuji v DE (neplátce DPH) stanoveným procentem zdanitelný výdaj a část jako osobní výdej. Ale po přečtení příspěvku z 2/12 kdy paní psala, že kdyby dala do účetnictví celých 100% faktury, tak by FÚ nepožadoval ani podrobný výpis a výpočet %. Ale protože také měla stanovené procento, chtěli výpisy, kde byl výpočet % stanoven :-o To vůbec nemám, stanovila jsem, že 80% je do podnikání a 20% do osobního a to jsem si ještě říkala, že když si část dám do osobního, tak nebude FÚ nic podrobně zjišťovat!!! A teď právě řeším otázku služebního telefonu pro zaměstnance, který by ho používal i pro soukromé účely. Můžete mi poradit jak nejlépe postupovat? A jak by jste vyřešili i ten můj telefon, ponechat to jak to mám?

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 12. 2016 23:03

Adél (neregistrovaný) 178.255.168.---

Re: Služební telefon
      Ještě bych doplnila, že mám na telefonem neomezené tarify. Není tedy v tomto případě možnost dát do smlouvy, že zaměstnanci mohou telefon používat zdarma služební telefon pro soukromé účely?

• 22. 12. 2016 23:18

Adél (neregistrovaný) 178.255.168.---

Naléhavé prosím
      >Ještě bych doplnila, že mám na telefonem neomezené
      >tarify. Není tedy v tomto případě možnost dát do smlouvy,
      >že zaměstnanci mohou telefon používat zdarma služební
      >telefon pro soukromé účely?

• 23. 12. 2016 9:51

.

Re: Naléhavé prosím
      Když tohle uděláte, tak nemůžete u daného plnění náklady ani odpočet DPH uplatnit v plné výši.

A řekla bych, že případná kontrola z FÚ bude chtít nějakou částku vyčíslit a zadat ji do příjmů zaměstnance = odvod daně ze mzdy + SP a ZP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).