Hlavní navigace

Zápočtový list a exekuce

• (neregistrovaný) 91.103.167.---

27. 12. 2016 9:46

Dobrý den, mohu prosím zdejší znalé ještě poprosit. Při zápisu exekucí do Potvrzení o zaměstnání - musí účetní k zústatku spočítat a připočítat eventuální úrok ? Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 12. 2016 10:29

Olinka1 (neregistrovaný) 217.112.161.---

Re: Zápočtový list a exekuce
      já jsem napsala č. exekuce a celkovou částku, kterou jsme poukázali na účet exekuce

• 27. 12. 2016 10:33

Kara (neregistrovaný) 79.127.229.---

Ne, ten spočítá a vyčíslí exekutor. Mimochodem - v den vystavování ZL většinou ještě nevíte zbytek dluhu, protože mzdy počítáte většinou až potom. Důležité je zapsat druh exekuce, tj přednostní, nepřesností, výživné vnebo dlužné výživné, pořadí a číslo exekučního příkazu a exekutora, který pak novému zaměstnavateli zašle příkaz a aktuální výši dluhu. A Vy ho nezapomeňte informovat, že zaměstnanci skončil pracovní poměr.

• 27. 12. 2016 11:46

D.P. (neregistrovaný) 91.103.167.---

Zaměstnanec má dovolenou , tak jsem již mu mzdu spočítala, počkám do 31.12. a pak již bude vše oficiální pokud se něco nezmění. Mám předepsané pro exe úřad, že dosud na účet poslano xy korun a za 12/2016 bude sraženo xy a v období 1/2017 posláno celkem bude posláno xy. Do zápočťáku jsem již napsala konečnou sraženou částku.

Ještě program Pohoda mi nevypisuje, zda se jwdná o přednostní, nebo nepřednostni ... mám vypsat ručně ?'

• 27. 12. 2016 12:09

Kara (neregistrovaný) 79.127.229.---

Jaká částka již byla uhrazena je pro nového zaměstnavatele naprosto neužitečná informace. Naopak zda se jedná o přednostní nebo nepřednostní pohledávku je informace naprosto zásadní. Stejně tak správné pořadí. Zaměstnavatel musí vědět pořadí exekučních příkazů, tzn. podle data doručení prvnímu zaměstnavateli (pokud má exepříkazů více), druh exepříkazu, tzn přednostní, nepřednostní atd., číslo jednací, který exekutor to má na starosti a případně zhruba zbytek dluhu.
      Nový zaměstnavatel pak těm exekutorům oznámí nástup zaměstnance a než ti mu doručí exepříkazy a případně nabytí právní moci a vyčíslení dluhu, tak sráží dle pořadí a druhu exekuce to, co srážet má a zatím deponuje.

• 27. 12. 2016 12:16

D.P. (neregistrovaný) 91.103.167.---

Jste moc hodná . Děkuji mockrát. Budu se snažit vypsat jak mi radíte. Přeji krásnÿ den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).