Hlavní navigace

Daňový bonus u OSVČ

  • (neregistrovaný) 93.99.68.---

    27. 12. 2016 21:31

    Dobrý den,
    prosím o radu,
    OSVČ podniká na rodičovské dovolené , bude mít nárok na daňový bonus? Nárok - Příjem šestinásobek minimální mzdy se počítá před odečtením výdajů a nebo až po odečtení? (Aby byl nárok na daň. bonus).
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 12. 2016 22:38

      Kara (neregistrovaný) 79.127.229.---

      Re: Daňový bonus u OSVČ
      Posuzuje se hrubý příjem. Ale ne při uplatnění výdajů procentem.

    • 27. 12. 2016 22:39

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Daňový bonus u OSVČ
      Příjem. Ne příjem po odečtu výdajů.

      Otázkou je, zda OSVČ uplatňuje skutečné výdaje (vede účetnictví nebo daňovou evidenci) nebo uplatňuje výdaje procentem z příjmů. A má příjmy pouze podle § 7 ZDPH, nebo i jiné příjmy ke zdanění?
      ZDP § 35ca

    • 27. 12. 2016 22:42

      Ivule (neregistrovaný) 93.99.68.---

      Re: Daňový bonus u OSVČ
      Výdaje skutečné a vede daňovou evidenci,jiné příjmy nemá

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).