Hlavní navigace

Nástup po RD na kratší úvazek

 • 213.226.249.---

  28. 12. 2016 10:26

  Už rok je u nás zaměstnaná pracovnice na dohodu o provedení práce (chodí 1 den v týdnu) která je na RD. Nastoupila na ní z úřadu práce a 3.1.2017 jí končí. Chceme jí zaměstnat ale zhledem k tomu, že musí dojíždět a má 4 a 8 leté děti, chce dělat jen 3 dny v týdnu. Jaký způsob zaměstnání by byl pro ní i nás nejlepší? Nemám s tím žádné zkušenosti, jak to funguje s doplácením do minimální mzdy? Dcery chodí do školy a školky - má nějaké úlevy? Podle mě se jedná o osobu celodenně pečující o 2 děti do 15 let tzn., že by se nemuselo doplácet do min.mzdy?
  Kdybychom pokračovali v dohodě - do 10000 Kč se vejde ale zase za ní nikdo nebude platit zdr.a sociální. To asi není dobře že?
  Prosím moc o radu zkušenější, jsem v tom nějak zamotaná. Nechtěla bych udělat nějakou chybu a hlavně jí chceme vyjít vstříc.
  Děkuji moc

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 12. 2016 11:29

   xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

   Re: Nástup po RD na kratší úvazek
   Když bude na DPP, tak z hlediska ZP bude patřit do kategorie, za kterou je plátcem ZP stát jak píšete, ale z hlediska důchodového pojištění patří do náhradní doby pojištění jenom péče o dítě do 4 let věku.
   A byl by pro zaměstnavatele problém uzavřít PP s pracovní dobou 3 dny v týdnu? SP by se odvádělo ze skutečné výše a ZP také.
   Musela byste ji nahlásit na ZP kódem L a k tomu by vám musela podepsat prohlášení ve znění např.:

   Čestné prohlášení
   Čestně prohlašuji, že splňuji podmínky celodenní osobní a řádné péče alespoň o jedno dítě do 7 let věku nebo nejméně o dvě děti do 15 let věku, stanovené v § 3 odst. 8 písm. c) zákona č. 592/1992 Sb., ve znění pozdějších předpisů.
   Jako součást tohoto prohlášení přikládám rodný list (rodné listy) mého dítěte ……………, narozeného dne ……………
   dítěte ……………, narozeného dne ……………

   Dále prohlašuji, že tento nárok současně neuplatňuje žádná jiná osoba.
   Zaměstnavateli oznámím veškeré změny, které mají vliv na zařazení do této kategorie, a to nejpozději do 8 dnů ode dne této změny.

   Ve ……..dne……….
   ...………….
   zaměstnanec

  • 28. 12. 2016 12:13

   Johana

   Re: Nástup po RD na kratší úvazek
   ***********
   Tomu říkám pomoc, děkuji moc :o)) Ještě musím zjistit, jestli jí dcera nechodí do školky víc jak 4 hodiny denně, to nevím.
   Přeji Vám hezký konec roku a ten další méně hektický !

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).