Hlavní navigace

Darovací smlouva pro tanečníka

  • (neregistrovaný) 78.108.155.---

    28. 12. 2016 20:36

    Dobrý večer, chtěli bychom poskytnout dar nezletilému tanečníku ve výši Kč 20.000,-. je to daňově uznatelné, když bude smlouva přímo na jeho jméno (případně zákonného zástupce)? ve smlouvě by asi mělo být uvedeno na jaké účely? Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 12. 2016 20:46

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: darovací smlouva pro tanečníka
      Pokud se ptáte za právnickou osobu, tak doporučuji k pročtení § 20 odst. 8) ZDP

      8) Od základu daně sníženého podle § 34 lze odečíst hodnotu bezúplatného plnění ... dále fyzickým osobám s bydlištěm na území České republiky, které jsou poskytovateli zdravotních služeb nebo které provozují školy a školská zařízení a zařízení na ochranu opuštěných zvířat nebo ohrožených druhů zvířat, na financování těchto zařízení ...

      ..................

      Pokud se ptáte za fyzickou osobu, tak doporučuji k pročtení § 15 odst. 1) ZDP

      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

    • 28. 12. 2016 20:57

      kubík (neregistrovaný) 78.108.155.---

      Re: darovací smlouva pro tanečníka
      to už jsem vše pročetla,ale ten náš tanečník nemá žádné "překážky" (zdravotní, sociální apod.) prostě mu chceme přispět na nákup - boty,oblek, soustředění.

    • 28. 12. 2016 21:14

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: darovací smlouva pro tanečníka
      Přispějte.
      Pro dárce to bude daňově neuznatelný náklad.
      Pro příjemce daru to bude příjem, který bude podrobený dani z příjmů podle § 10 ZDP a bude mít povinnost podat Přiznání k dani z příjmů FO ( § 38g odst. 1)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).