Hlavní navigace

Darování synovci.....

  • (neregistrovaný) 79.170.254.---

    29. 12. 2016 10:32

    Dobrý den, chci darovat synovci svou polovinu pozemků, kterou vlastním se synem. Rozumím dobře z historie, že daň darovací je zrušena, daň z nabytí je osvobozena a není potřeba ani odhad? Děkuji předem za případnou opravu mých informací. Eva Marie

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 29. 12. 2016 10:53

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Darování pozemku synovci a daně
      Darovací daň je nahrazena daní z příjmů
      Zdaňovalo by se podle § 10 ZDP, ale v tomto případě je zároveň od daně osvobozeno
      § 10
      (3) Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4, osvobozeny
      c) bezúplatné příjmy
      1. od příbuzného v linii přímé a v linii vedlejší, pokud jde o sourozence, strýce, tetu, synovce nebo neteř, manžela, manžela dítěte, dítěte manžela, rodiče manžela nebo manžela rodičů, ..

      Podle zákona o dani z nabytí nemovitých věcí není darování nemovitosti předmětem této daně. To by bylo pouze v případě, že by se jednalo o .ú.p.l.a.t.n.é. nabytí vlastnického práva k nemovité věci.

      Takže jediné, co budete ohledně daní dle mého názoru řešit, je podání Přiznání k dani z nemovitostí.

    • 29. 12. 2016 11:00

      Eva Marie (neregistrovaný) 79.170.254.---

      Re: Darování pozemku synovci a daně
      Jste moc hodný(á)...........děkuji Eva Marie

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).