Hlavní navigace

Komisní prodej

• (neregistrovaný) 2a00:ca8:a1f:----:----:----:----:----

29. 12. 2016 17:27

Prosím poraďte jak účtovat v daňové evidenci komisní prodej zboží za provizi z pohledu komisionáře plátce DPH.
    Komitent dodá na základě dodacího listu zboží komisionáři. (Komisionářská smlouva) Komisionář pro komitenta vyhledá obchody-prodejce , kteří prodají zboží.
    Prodejce na konci měsíce prodá zboží např.za 10000 Kč včetně DPH, odvede tuto tržbu komisionáři a vyúčtuje mu fakturou svou provizi včetně DPH. Komisionář mu vystaví příjmový doklad na přijaté peníze za zboží a zaplatí prodejci jeho provizi - výdajovým dokladem.
    Komisionář vyúčtuje komitentovi z uvedeného prodeje fakturou včetně DPH svou provizi. A odešle peníze za zboží sníženou za o částku za provizi bankovním účtem komitentovi.
    Vystavení obou faktur a příjmových dokladů za provizi je mi jasné, ale jedná se mi o přijaté peníze za zboží od prodejce komisionáři a poté odeslané peníze za zboží komitentovi komisionářem.
    Jak toto v DE zaúčtovat, jako nedaňový příjem a nedaňový výdaj pro komisionáře???
    Nebo se musí vystavovat nějaké faktury vč. DPH na částky za prodané zboží, kdo a komu ? A jak to je v tomto případě s EET ?
    Mám z toho značně zamotanou hlavu. Nikdy jsem o komisním prodeji neúčtoval, jsem z toho totálně vedle. Prosím poraďte.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).