Hlavní navigace

Daňové zvýhodnění

  • (neregistrovaný) 95.82.130.---

    30. 12. 2016 13:09

    Dobrý den, zaměstnanec se oženil a jeho manželka má jedno dítě, s kterým teď společně bydlí, ale není jeho. Manželka je na úřadu práce. Může si zaměstnanec uplatnit daň. zvýhodnění na dítě, i když není jeho? Potřebuji i prohlášení od vlastního otce, že neuplatňuje daň. zvýhodnění, občas u něho bydlí. A popřípadě, od kdy si může zaměstnanec uplatnit daň. zvýhodnění od data svatby nebo i když nebyli manželé? Jak prokáže pravdu, že spolu žili? Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 12. 2016 13:50

      .

      Re: Daňové zvýhodnění_pravda dokázání
      >Dobrý den, zaměstnanec se oženil a jeho manželka má
      >jedno dítě, s kterým teď společně bydlí, ale není jeho.
      >Manželka je na úřadu práce. Může si zaměstnanec
      >uplatnit daň. zvýhodnění na dítě, i když není jeho?
      >Potřebuji i prohlášení od vlastního otce, že neuplatňuje daň.
      >zvýhodnění, občas u něho bydlí. A popřípadě, od kdy si
      >může zaměstnanec uplatnit daň. zvýhodnění od data
      >svatby nebo i když nebyli manželé?


      Jak prokáže pravdu, že
      >spolu žili?

      OT. Viděla bych to na měsíční doložení fotografií tří kartáčků v koupelně od prvního dne měsíce po svatbě. S uvedením data a hodiny vyfocení. Nebo ještě lépe - najmutí detektiva a prověření toto, zda spolu opravdu žili. ..

    • 30. 12. 2016 14:17

      Hedvika P. (neregistrovaný) 95.82.130.---

      Re: Daňové zvýhodnění_pravda dokázání
      Promiňte, ale mám tomu rozumět, že si daňové zvýhodnění může uplatnit? Na odkaz v zákoně se podívám. Děkuji

    • 30. 12. 2016 14:27

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: Daňové zvýhodnění_pravda dokázání
      Až od data, kdy byli manželé. Tečka si dělala legraci. Když Vám poplatník do prohlášení napíše, že spolu žili, tak spolu žili.
      Pro uplatnění slevy bych chtěla kopii rozhodnutí soudu o svěření dítěte do péče matky.

    • 30. 12. 2016 14:42

      .

      Re: Daňové zvýhodnění_pravda dokázání
      Malé upřesnění. Nárok je od 1. dne měsíce, který následoval po datu sňatku. Při splnění dalších podmínek.
      ZDP § 35c
      (10) Poplatníkovi, který vyživuje dítě jen jeden kalendářní měsíc nebo několik kalendářních měsíců ve zdaňovacím období, lze poskytnout daňové zvýhodnění ve výši 1/12 za každý kalendářní měsíc, na jehož počátku byly splněny podmínky pro jeho uplatnění.

      Jinak má Mirka naprostou pravdu.
      Občas ale nelze než upozornit na to, že mzdová účetní není detektiv ani není oprávněna rozporovat to, co zaměstnanec v Prohlášení poplatníka tvrdí.

    • 30. 12. 2016 18:28

      Hedvika P. (neregistrovaný) 95.82.130.---

      Re: Daňové zvýhodnění_pravda dokázání
      >>>>>Dobrý den, zaměstnanec se oženil a jeho manželka má
      >>>>>jedno dítě, s kterým teď společně bydlí, ale není
      >>>>>jeho.
      >>>>>Manželka je na úřadu práce. Může si zaměstnanec
      >>>>>uplatnit daň. zvýhodnění na dítě, i když není jeho?
      >>>>>Potřebuji i prohlášení od vlastního otce, že
      >>>>>neuplatňuje daň.
      >>>>>zvýhodnění, občas u něho bydlí. A popřípadě, od kdy
      >>>>>si
      >>>>>může zaměstnanec uplatnit daň. zvýhodnění od data
      >>>>>svatby nebo i když nebyli manželé?
      >>>>
      >>>>
      >>>>Jak prokáže pravdu, že
      >>>>>spolu žili?
      >>>>
      >>>>OT. Viděla bych to na měsíční doložení fotografií tří
      >>>>kartáčků v koupelně od prvního dne měsíce po svatbě.
      >>>>S
      >>>>uvedením data a hodiny vyfocení. Nebo ještě lépe -
      >>>>najmutí detektiva a prověření toto, zda spolu opravdu
      >>>>žili. ..
      >>>>
      >>>>
      >>>>
      >>>Promiňte, ale mám tomu rozumět, že si daňové
      >>>zvýhodnění může uplatnit? Na odkaz v zákoně se
      >>>podívám. Děkuji
      >>
      >>Až od data, kdy byli manželé. Tečka si dělala
      >>legraci.
      >>Když Vám poplatník do prohlášení napíše, že spolu
      >>žili, tak spolu žili.
      >>Pro uplatnění slevy bych chtěla kopii rozhodnutí
      >>soudu
      >>o svěření dítěte do péče matky.
      >
      >Malé upřesnění. Nárok je od 1. dne měsíce, který
      >následoval po datu sňatku. Při splnění dalších podmínek.
      >ZDP § 35c
      >(10) Poplatníkovi, který vyživuje dítě jen jeden
      >kalendářní měsíc nebo několik kalendářních měsíců ve
      >zdaňovacím období, lze poskytnout daňové zvýhodnění ve výši
      >1/12 za každý kalendářní měsíc, na jehož počátku byly
      >splněny podmínky pro jeho uplatnění.
      >
      >Jinak má Mirka naprostou pravdu.
      >Občas ale nelze než upozornit na to, že mzdová účetní
      >není detektiv ani není oprávněna rozporovat to, co
      >zaměstnanec v Prohlášení poplatníka tvrdí.
      >
      >Moc děkuji za odpověď a pochopení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).