Hlavní navigace

Důchodce - DPP a daňové přiznání

  • (neregistrovaný) 94.112.33.---

    2. 1. 2017 15:09

    Dobrý den,
    pokud si starobní důchodce v průběhu roku 2016 přivydělával úklidem na dvě DPP po sobě jdoucí, kdy žádný z měsíčních příjmů nepřesáhl 10 tis. a v jednom případě byla uplatňována daň srážková, ve druhém zálohová. Je povinen podat daňové přiznání?
    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 1. 2017 15:12

      .

      Re: Důchodce - DPP a daňové přiznání
      Jen z důvodu uvedených DOPP není, ale opravdu chce srážkovou daň nechat ve státní pokladně?

    • 2. 1. 2017 15:21

      R.o.m.a.n.a (neregistrovaný) 94.112.33.---

      Re: Důchodce - DPP a daňové přiznání
      To je jedna věc (i když v tomto případě jde prý o zanedbatelnou částku), nicméně primárně šlo o tu povinnost podat přiznání. A jak by to prosím bylo v případě, kdyby se u obou DPP uplatňovala daň zálohová? Resp. co je v těchto případech (důchodce přivydělávající si na DPP) rozhodujícím kritériem pro povinnost podat přiznání? Děkuji.

    • 2. 1. 2017 15:29

      katka2 (neregistrovaný) 2a00:1028:838a:----:----:----:----:----

      Re: Důchodce - DPP a daňové přiznání
      § 38g) odst 2 zákona o daních z příjmu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).