Hlavní navigace

Dar postiženému

  • (neregistrovaný) 176.97.15.---

    4. 1. 2017 11:08

    Dobrý den, prosím o radu, firma darovala postiženému 20letému chlapci finanční dar ve výši 10 tis., splňuje podmínku,že je to více než 2% a méně než 15% ze základu daně, mohu si o tuto částku snížit daň z příjmu?
    Děkuji za odpovědi

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 1. 2017 11:50

      Alex.. (neregistrovaný) 2a00:1028:919b:----:----:----:----:----

      Re: účel daru §15
      1) Od základu daně lze odečíst hodnotu bezúplatného plnění poskytnutého obcím, krajům, organizačním složkám státu, právnickým osobám se sídlem na území České republiky, jakož i právnickým osobám, které jsou pořadateli veřejných sbírek podle zvláštního zákona,14e) a to na vědu a vzdělávání, výzkumné a vývojové účely, kulturu, školství, na policii, na požární ochranu, na podporu a ochranu mládeže, na ochranu zvířat a jejich zdraví, na účely sociální, zdravotnické a ekologické, humanitární, charitativní, náboženské pro registrované církve a náboženské společnosti, tělovýchovné a sportovní, a politickým stranám a politickým hnutím na jejich činnost, dále fyzickým osobám s bydlištěm na území České republiky, které jsou poskytovateli zdravotních služeb nebo provozují školy a školská zařízení a zařízení pro péči o toulavá nebo opuštěná zvířata nebo pro péči o jedince ohrožených druhů živočichů, na financování těchto zařízení, dále fyzickým osobám s bydlištěm na území České republiky, které jsou poživateli invalidního důchodu nebo byly poživateli invalidního důchodu ke dni přiznání starobního důchodu nebo jsou nezletilými dětmi závislými na péči jiné osoby podle zvláštního právního předpisu4j), na zdravotnické prostředky114) nejvýše do částky nehrazené zdravotními pojišťovnami nebo na zvláštní pomůcky podle zákona upravujícího poskytování dávek osobám se zdravotním postižením nejvýše do částky nehrazené příspěvkem ze státního rozpočtu a na majetek usnadňující těmto osobám vzdělání a zařazení do zaměstnání, pokud úhrnná hodnota bezúplatných plnění ve zdaňovacím období přesáhne 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1000 Kč. Obdobně se postupuje u bezúplatných plnění na financování odstraňování následků živelní pohromy, ke které došlo na území členského státu Evropské unie nebo státu tvořícího Evropský hospodářský prostor. V úhrnu lze odečíst nejvýše 15 % ze základu daně. ...

    • 4. 1. 2017 12:52

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Dar postiženému
      Prosím definujte pojem "firma"

      právnická osoba x fyzická osoba

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).