Hlavní navigace

Roční zúčtování

• (neregistrovaný) 109.183.153.---

7. 1. 2017 10:07

Prosím o radu.
    Od ledna do listopadu 2016 jsem byla zaměstnaná na HPP u jednoho zaměstnavatele, v prosinci na ÚP.
    Chci si podepsat prohlášení poplatníka a požádat o roční zůčtování. Platila jsem zálohy na dani.

Účetní mi to nechce zpracovat, prý mi pomůže vyplnit daňové přiznání, které si mám sama podat na FÚ.

Můžete mi prosím poradit, podle jakého zákona či § mám na roční zůčtování nárok.

Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 1. 2017 11:19

jasná. (neregistrovaný) 80.82.146.---

Re: roční zúčtování
      Zřejmě jste byla zaměstnána u nějaké menší organizace a vychází vám větší vratka daně, proto vám mzdová účetní navrhla, že vám zpracuje DP. Nevidím důvod, proč byste na její návrh nemohla přistoupit. Vždyť v tomto případě můžete mít peníze vyplacené dříve od FÚ než od zaměstnavatele.

• 7. 1. 2017 11:24

Jankaa (neregistrovaný) 109.183.153.---

Budou mi vracet 1500,-. Daním vůbec nerozumím a ona chce za vyplnění peníze, nechápu proč jí to mám platit, když mám nárok na to zůčtování. Pro mě jsou to velké peníze.
      Děkuji za trpělivost.

• 7. 1. 2017 12:06

mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

§38ch zákona o dani z příjmů, pokud splňujete podmínky, je poslední zaměstnavatel v roce povinen vám roční zúčtování provést.
      Ať Vám účetní řekne, dle jakého § zákona Vám to nechce provést.

• 7. 1. 2017 14:12

.

Píšete, že chcete podepsat Prohlášení poplatníka daně. Předtím jste ho podepsané neměla?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).