Hlavní navigace

Elektronicky DPFO

  • (neregistrovaný) 178.255.168.---

    11. 1. 2017 12:29

    Dobrý den , musím jako OSVČ za rok 2016 podávat DP už jen elektronicky? DS nemám. A přehledy na sociálku a zdravotku stačí papírově? Děkuji moc za radu. Jirka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 1. 2017 12:35

      Maxx (neregistrovaný) 213.155.230.---

      Re: elektronicky DPFO
      Pokud nemáte datovou schránku, tak můžete papírově.

    • 11. 1. 2017 13:26

      .

      Re: elektronicky DPFO
      Pokud nemá OSVČ zpřístupněnu datovou schránku ani nemá zástupce, který by měl zpřístupněnu datovou schránku, tak může podat DPFO "papírové" podobě. Více § 72 DŘ

      Daňový řád § 72
      (1) Přihlášku k registraci, oznámení o změně registračních údajů, řádné daňové tvrzení nebo dodatečné daňové tvrzení lze podat jen na tiskopise vydaném Ministerstvem financí nebo na tiskovém výstupu z počítačové tiskárny, který má údaje, obsah i uspořádání údajů shodné s tímto tiskopisem.
      (4) Má-li daňový subjekt nebo jeho zástupce zpřístupněnu datovou schránku nebo zákonem uloženou povinnost mít účetní závěrku ověřenou auditorem, je povinen podání podle odstavce 1 učinit pouze datovou zprávou ve formátu a struktuře zveřejněné správcem daně odeslanou způsobem uvedeným v § 71 odst. 1.
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2009-280

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).