Hlavní navigace

Zahraniční stravné

  • (neregistrovaný) 62.77.79.---

    12. 1. 2017 11:38

    Dobrý den, zaměstnanec byl na zahraniční služební cestě přesně 12 hodin. Počítat s limitem 1-12 anebo 12 -18 h? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 1. 2017 11:43

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Zahraniční stravné
      Zaměstnanec, který si neumí pořádně napsat cesťák, si vyšší sazbu nezaslouží.

    • 12. 1. 2017 18:36

      jana.. (neregistrovaný) 89.190.90.---

      Re: Zahraniční stravné
      přesně, podle §170 zákoníku práce je za 12 a méně hodin 1/3 sazby, takže by si musel napsat více! než 12 hodin, aby měl nárok na 2/3

      (3) Zaměstnanci přísluší zahraniční stravné ve výši základní sazby podle odstavce 2, jestliže doba strávená mimo území České republiky trvá v kalendářním dni déle než 18 hodin. Trvá-li tato doba déle než 12 hodin, nejvýše však 18 hodin, poskytne zaměstnavatel zaměstnanci zahraniční stravné ve výši dvou třetin této sazby zahraničního stravného, a ve výši jedné třetiny této sazby zahraničního stravného, trvá-li doba strávená mimo území České republiky 12 hodin a méně, avšak alespoň 1 hodinu, nebo déle než 5 hodin, pokud zaměstnanci vznikne za cestu na území České republiky právo na stravné podle § 163 nebo § 176. Trvá-li doba strávená mimo území České republiky méně než 1 hodinu, zahraniční stravné se neposkytuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).