Hlavní navigace

Darování podílu druhovi

  • (neregistrovaný) 81.19.11.---

    12. 1. 2017 12:35

    Dobrý den

    prosím o radu ohledně darovací daně.
    rozvádím se a potřebujemem vypořádat s druhem podíl na domě. On by mi ho vyplatil a ja podíl přepíši celý na něj.
    jde mi o to jak řešit nejelépe, aby se nemusela platit daň ?
    Co darovací smlouva ? Druh, družka, sk II. , podíl vlastníme společně 3 roky.., nechceme řešit soudně, domluvíme se. Lze zde udělat darovací smlouvu na můj podíl jemu, aby nemusel platit daň z příjmu ? peníze budeme řešit jinak-

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 1. 2017 13:44

      .. (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: Darování podílu druhovi
      Rozvádí se manželé

      Darování - viz. ZDP § 10
      odst. (3) Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4, osvobozeny

      c) bezúplatné příjmy

      1. od příbuzného v linii přímé a v linii vedlejší, pokud jde o sourozence, strýce, tetu, synovce nebo neteř, manžela, manžela dítěte, dítěte manžela, rodiče manžela nebo manžela rodičů,

      2. od osoby, se kterou poplatník žil nejméně po dobu jednoho roku bezprostředně před získáním bezúplatného příjmu ve společně hospodařící domácnosti a z tohoto důvodu pečoval o domácnost nebo byl na tuto osobu odkázán výživou,

    • 12. 1. 2017 13:55

      Romik (neregistrovaný) 81.19.11.---

      Re: Darování podílu druhovi
      >>Dobrý den
      >>
      >>prosím o radu ohledně darovací daně.
      >>rozvádím se a potřebujemem vypořádat s druhem podíl
      >>na
      >>domě. On by mi ho vyplatil a ja podíl přepíši celý na
      >>něj.
      >>jde mi o to jak řešit nejelépe, aby se nemusela
      >>platit
      >>daň ?
      >>Co darovací smlouva ? Druh, družka, sk II. , podíl
      >>vlastníme společně 3 roky.., nechceme řešit soudně,
      >>domluvíme se. Lze zde udělat darovací smlouvu na můj
      >>podíl
      >>jemu, aby nemusel platit daň z příjmu ? peníze
      >>budeme
      >>řešit jinak-
      >
      >Rozvádí se manželé
      >
      >Darování - viz. ZDP § 10
      >odst. (3) Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4,
      >osvobozeny
      >
      >c) bezúplatné příjmy
      >
      >1. od příbuzného v linii přímé a v linii vedlejší,
      >pokud jde o sourozence, strýce, tetu, synovce nebo neteř,
      >manžela, manžela dítěte, dítěte manžela, rodiče
      >manžela nebo manžela rodičů,
      >
      >2. od osoby, se kterou poplatník žil nejméně po dobu
      >jednoho roku bezprostředně před získáním bezúplatného
      >příjmu ve společně hospodařící domácnosti a z tohoto
      >důvodu pečoval o domácnost nebo byl na tuto osobu
      >odkázán výživou,
      >
      >tak po 11ti letech je to jak manzele :))

      ok, děkuji moc za odkazy
      >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).