Hlavní navigace

Prodej majetku a DPH

  • (neregistrovaný) 89.111.110.---

    16. 1. 2017 17:35

    Dobrý den, když prodávám hmotný majetek, který měl sice pořizovací hodnotu např. 100000Kč, ale já ho prodávám jako opotřebovaný nyní např. za 30000Kč, musím uvádět v DPH jako prodej majetku? Resp. kromě řádku 1 i na řádku 51? No a pokud ano, předpokládám, že druhá strana o této skutečnosti nemůže vědět a do řádku 47 snad dávat nemusí. Moc děkuji za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 1. 2017 23:45

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: prodej majetku a DPH
      Pokud prodáte dlouhodobý majetek, který jste používal k ekonomické činnosti, tak v souladu s §76 odst. 4 zapíšete do ř. 51

      Akorát nevím, co má společného druhá strana s tím, jestli bude vědět, kam dáváte částku v příznání Vy?

      Přeci, pokud ta druhá strana nakoupí majetek, který je vymezený v §4 odst. 4 písm d) a e), tak ho do ř. 47 zapíše...

    • 17. 1. 2017 12:15

      LA (neregistrovaný) 89.111.110.---

      Re: prodej majetku a DPH
      Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Dám to tedy jako prodej dlouhodobého majetku i na řádek 51, no a protože to zrovna naše druhá společnost i kupuje, tam to do majetku uvádět nebudu, když je to za nižší cenu.
      Mohla bych vás ještě poprosit o jednu radu? Když odpovíte, budu moc ráda, když ne, chápu......tak tedy...poštou nám přišly z Pražské plynárenské dva daňové doklady a to opravný zálohový daňový doklad číslo z 19. 12. 2016 (datum přijetí úplaty 3. 10. 2016) a zálohový daňový doklad z 19. 12. 2016 (datum přijetí úplaty 3. 10. 2016). Doklad k této zaplacené záloze jsme však již obdrželi (datum vystavení 4. 10. 2016, datum přijetí úplaty 3. 10. 2016). Problém dle mého názoru může nastat s DPH v kontrolním hlášení. Pokud ty prosincové doklady uvedu do DPH a KH za prosinec (jsou nad 10000Kč), obávám se, že to může vyběhnout v KH. Na druhou stranu nechápu, proč bychom museli kvůli opravnému zálohovému daňovému dokladu z 19. 12. 2016 (datum přijetí úplaty 3. 10. 2016) podat za říjen 2016 dodatečné daňové přiznání, když jsme si původní DPH uplatnili, tak jak se má, a to že si dodavatel udělal nějakou vnitřní chybu, přece nemůže mít dopad i na nás v podobě dodatečného přiznání, kontrolního hlášení a i případného penále. Setkal jste se s tím? Kam mám dát tyto doklady, do DPH i KH za prosinec? Zkoušela jsem se na tento případ zeptat metodičky na DPH na FÚ a ta mi poradila, ať to dám do prosince a v případě, že to vyběhne v KH, tak máme uvést, že z naší strany je vše v pořádku. Ale já sama si touto odpovědí tolik jistá nejsem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).