Hlavní navigace

Zdanit nebo ne?

  • (neregistrovaný) 188.120.212.---

    17. 1. 2017 13:32

    Dobrý den, jak to bude prosím se zdaněním nebo osvobozením těchto příjmů? Zdr.sestra zaměstnaná na HPP, jednou týdně
    6-11/2016 na smlouvu o edukaci provádí proškolení pacientů.....příjem cca 24.000 Kč. Nemá ŽL. Bude to podnikání § 7 nebo lze nějak zařadit do § 10 osvobozené ?? Od prosince už na DPP. Prosím o radu, nerada bych něco prošvihla. Děkuji předem.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 1. 2017 13:42

      jukk (neregistrovaný) 193.84.207.---

      Re: Zdanit nebo ne?
      ´Dle mého názoru se jedná o podnikání a měla se registrovat na FÚ, OSSZ a ZP.

    • 17. 1. 2017 14:55

      .

      Re: Zdanit nebo ne?
      Samostatně výdělečná činnosti je to určitě. A jednorázová činnost to není, aby to šlo podřadit pod osvobozené příjmy § 10 ZDP.

      Spadá prováděná činnost pod § 3 Živnostenského zákona?

    • 18. 1. 2017 9:44

      uni (neregistrovaný) 188.120.212.---

      Re: Zdanit nebo ne?
      Řekla bych že ano - činnost nelékařských pracovníků ve zdravotních službách (edukace diabetiků). Teď je otázka, co s tím zpětně, když dále už zase bude tuto činnost provádět jen na DPP.....

    • 18. 1. 2017 10:46

      .

      Re: Pozdní registrace ZP_OSSZ_FÚ
      >>>>Dobrý den, jak to bude prosím se zdaněním nebo
      >>>>osvobozením těchto příjmů? Zdr.sestra zaměstnaná na
      >>>>HPP,
      >>>>jednou týdně
      >>>>6-11/2016 na smlouvu o edukaci provádí proškolení
      >>>>pacientů.....příjem cca 24.000 Kč. Nemá ŽL. Bude to
      >>>>podnikání § 7 nebo lze nějak zařadit do § 10
      >>>>osvobozené ??
      >>>>Od prosince už na DPP. Prosím o radu, nerada bych
      >>>>něco
      >>>>prošvihla. Děkuji předem.

      >>Spadá prováděná činnost pod § 3 Živnostenského
      >>zákona?
      >>
      >Řekla bych že ano - činnost nelékařských pracovníků ve
      >zdravotních službách (edukace diabetiků). Teď je
      >otázka, co s tím zpětně, když dále už zase bude tuto
      >činnost provádět jen na DPP.....

      Pak by to nebylo podnikání na základě Živnostenského zákona a nemusela by mít živnostenský list. Takže jeden problém odpadl.

      Na ZP, OSSZ a FÚ nahlásit, že od - do byla osoba samostatně činná (ne každá OSVČ je podnikatel), nebo poslat oznámení, dopis s dodejkou. Do dopisu bych doporučila uvést, že se jednalo o vedlejší činnost a po celou dobu byla zaměstnaná.
      Určitě by stálo za to rovnou předat / poslat s dopisem / Přehled o příjmech a výdajích OSVČ, Přehled o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2016, Přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2016.

      Daně - dle mého názoru se jedná o příjmy podle ZDP § 7 odst. 2) písmeno c). A pokud nemá doklady na výdaje, tak bych doporučila použít výdaje procentem z příjmů podle ZDP § 7 odst. 7) písmeno d)

      Příjem jako OSVČ bude mít ve výši 24.000 Kč, výdaje (40% z příjmů) ve výši 9.600 Kč, základ daně podle § 7 14.400 Kč. Výše daně záleží na tom, jaké má příjmy ze zaměstnání, uplatněné slevy na dani atd.

      Sociální pojištění - vyplní a odevzdá Přehled, ale žádné sociální pojištění platit nebude. Nedosáhla z výkonu vedlejší SVČ zákonem stanoveného příjmu pro povinnou účast na důchod.pojištění OSVČ

      Zdravotní pojištění - vyplní a odevzdá Přehled, zdravotní pojištění vychází na cca 970 Kč

    • 18. 1. 2017 13:03

      uni (neregistrovaný) 188.120.212.---

      Re: Pozdní registrace ZP_OSSZ_FÚ
      Děkuji mnohokrát za vyčerpávající odpověď. Přeji hezký den.

    • 18. 1. 2017 17:16

      .

      Re: Pozdní registrace ZP_OSSZ_FÚ
      Není zač, budu jen ráda, když Vám to pomůže
      Přeji hezký večer
      Tečka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).