Hlavní navigace

Roční zúčtování daně

  • (neregistrovaný) 164.215.115.---

    18. 1. 2017 8:57

    Dobrý den,
    můžu si v rámci ročního zúčtování daně uplatnit úroky z hypotečního úvěru na byt, ve kterém se fyzicky zdržuji, ale nemám tam trvalé bydliště?
    Děkuji za odpověď

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 1. 2017 11:43

      .

      Re: Roční zúčtování daně
      Zákon nevyžaduje podmínku trvalého bydliště, ale trvalého užívání.

      Záleží ještě na tom, na co byl přesně úvěr poskytnut a jak v případě potřeby trvalé užívání bytu své mzdové účetní prokážete.

      Podívejte se na předkládané doklady
      ZDP § 38l
      Způsob prokazování nároku na odečet nezdanitelné části základu daně, slevy na dani podle § 35ba a daňového zvýhodnění z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti u plátce daně
      (1) Nárok na nezdanitelnou část základu daně prokazuje poplatník plátci daně
      https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1992-586

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).