Hlavní navigace

Dárkové předměty

  • (neregistrovaný) 88.81.84.---

    19. 1. 2017 11:23

    dobrý den, prosím, šéf nakoupil na Vánoce jako dárečky odběratelům vína, čaje, čokolády, můžu účtovat vše jako dárkové předměty a uplatnit si DPH? děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 1. 2017 11:36

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: dárkové předměty
      ZDP § 25 / 1 / Za výdaje (náklady) vynaložené k
      dosažení, zajištění a udržení příjmů pro daňové účely
      nelze uznat zejména
      t) výdaje na reprezentaci, kterými jsou zejména
      výdaje na pohoštění, občerstvení a dar; za dar se nepovažuje
      reklamní nebo propagační předmět, který je opatřen
      jménem nebo ochrannou známkou poskytovatele tohoto
      předmětu nebo názvem propagovaného zboží nebo služby,
      jehož hodnota bez daně z přidané hodnoty nepřesahuje 500 Kč
      a který není s výjimkou tichého vína předmětem spotřební daně, ..

    • 19. 1. 2017 11:42

      jankas (neregistrovaný) 88.81.84.---

      Re: dárkové předměty
      děkuji, to jsem četla, jenom jestli můžu opatřit i čokoládu nebo čaj logem firmy a dát jako dárek a můžu si to dát daňově a uplatnit DPH?
      děkuji

    • 19. 1. 2017 11:52

      jankas (neregistrovaný) 88.81.84.---

      děkuji
      děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).