Hlavní navigace

Paragraf 55 a ÚP

  • (neregistrovaný) 2a00:ca8:a1f:----:----:----:----:----

    19. 1. 2017 14:20

    Dobrý den,
    chci se zeptat, jestli se paragraf 55 smaže poté, co se zaregistruji na ÚP. Samozřejmě neřeším nárok na dávky od ÚP. Smlouva byla ukončena v roce 2016 a několik měsíců bylo ZP hrazeno jako samoplátce. Dá se teď registrovat na ÚP a najít nějaké zaměstnání a poté do něj nastoupit? Slyšela jsem, že při nástupu stačí doložit místo zápočtového listu pouze potvrzení o evidenci na ÚP. Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 1. 2017 16:16

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: Paragraf 55 a ÚP
      Co se týká doložení potvrzení o zaměstnání novému zaměstnavateli, tak ten ho bude podle zákona pravděpodobně požadovat viz.
      OSŘ § 294
      odst.1) Ten, kdo přijímá zaměstnance do práce, je povinen vyžádat si od něho potvrzení vystavené tím, u koho naposledy pracoval, o tom, zda byl nařízen výkon rozhodnutí srážkami z jeho mzdy, kterým soudem a v čí prospěch. Takové potvrzení je povinen každý zaměstnavatel vydat zaměstnanci, který u něho přestal pracovat; to obdobně platí pro plátce jiných příjmů (§ 299), z nichž byly prováděny srážky, jestliže bylo jejich provádění ukončeno, ačkoliv pohledávka není uspokojena.

      V potvrzení o zaměstnání se ovšem neuvádí důvod skončení pracovního poměru, tak proč byste ho nemohla novému zaměstnavateli předat?
      Něco jiného je potvrzení pro ÚP, tam se důvod skončení PP uvádí a má vliv na přiznání podpory v nezaměstnanosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).