Hlavní navigace

Pokoua za KH a odvolání, už někdo řešil?

• (neregistrovaný) 185.167.211.---

25. 1. 2017 13:52

Dobrý den, řešil už jste prosím někdo odvolání proti té vysoké pokutě. Jsme velmi poctivá rodinná firma, která má vždy vše podané a zaplacené, shodou nešťastných náhod došlo k otevření datové schránky, kde byla výzva od Fú, já v té době měla nemocné dítě (syn 1 rok) potvrzení od lékařky mám, myslíte, že má cenu podávat odvolání, když jsem nebyla nemocná přímo já??? Jsem ve firmě pověřený zástupce a nikdo jiný do datovky kromě mě nemůže. Následné KH bylo podáno 3 dny po uplynutí 5 denní lhúty, bohužel.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 1. 2017 16:13

Petrrrrr (neregistrovaný) 46.135.239.---

Re: Pokoua za KH a odvolání, už někdo ře
      Asi nepomohu, ale to neslo i s nemocnym ditetem zaslat KH jenom se samymi nulami a nasledne to opravit?

>Dobrý den, řešil už jste prosím někdo odvolání proti
      >té vysoké pokutě. Jsme velmi poctivá rodinná firma,
      >která má vždy vše podané a zaplacené, shodou nešťastných
      >náhod došlo k otevření datové schránky, kde byla výzva
      >od Fú, já v té době měla nemocné dítě (syn 1 rok)
      >potvrzení od lékařky mám, myslíte, že má cenu podávat
      >odvolání, když jsem nebyla nemocná přímo já??? Jsem ve
      >firmě pověřený zástupce a nikdo jiný do datovky kromě mě
      >nemůže. Následné KH bylo podáno 3 dny po uplynutí 5
      >denní lhúty, bohužel.

• 25. 1. 2017 21:44

Amilka (neregistrovaný) 185.167.211.---

Re: Pokoua za KH a odvolání, už někdo ře
      >Asi nepomohu, ale to neslo i s nemocnym ditetem zaslat
      >KH jenom se samymi nulami a nasledne to opravit?

KH jsme odeslali včas, pak přišla výzva, že jim vznikly pochybnosti...kdybych o datovce věděla, tak bych samozřejmě odpověděla hned, jenže broblém byl v tom, že IT stáhl aktualizaci do mého účetního programu a když v něm byl, tak se datovka rovnou sama stahne a tím pádem byla výzva považována za doručenou a já byla doma s dětma a o doručené výzvě neměla ani tucha, bohužel.... :-(
      >
      >>Dobrý den, řešil už jste prosím někdo odvolání proti
      >>té vysoké pokutě. Jsme velmi poctivá rodinná firma,
      >>která má vždy vše podané a zaplacené, shodou
      >>nešťastných
      >>náhod došlo k otevření datové schránky, kde byla
      >>výzva
      >>od Fú, já v té době měla nemocné dítě (syn 1 rok)
      >>potvrzení od lékařky mám, myslíte, že má cenu podávat
      >>odvolání, když jsem nebyla nemocná přímo já??? Jsem
      >>ve
      >>firmě pověřený zástupce a nikdo jiný do datovky kromě
      >>mě
      >>nemůže. Následné KH bylo podáno 3 dny po uplynutí 5
      >>denní lhúty, bohužel.

• 25. 1. 2017 21:59

.

Re: Pokuta za KH a odvolání, už někdo ře
      A kdo je ve firmě zodpovědný za tak poškozující nastavení účetního SW? Myslím to, že si účetní SW "sám" sáhne do datové schránky při otevření programu?

• 25. 1. 2017 22:04

.

To nebylo hledání viníka. Spíš, zda by se nedala v případě neprominutí sankce daná škoda uplatnit z jeho odpovědnostní pojistky.

• 25. 1. 2017 22:25

Amilka (neregistrovaný) 185.167.211.---

No to jsem ti tak nastavila sama, neboť z účetního SW vše odesílám rovnou přes datovku, rovnou v účetním sw vidím obsah datovky, prostě to je uživatelsky pohodlné... bohužel se mi to takhle vymstilo.

• 26. 1. 2017 8:31

vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

Přesně toto jsem svému programu zatrhla, přesto stále lze posílat rovnou z něj, jenom "neleze" už sám do DS a pro doručenky musím přímo do DS...vidím, že se to vyplácí

• 26. 1. 2017 8:54

Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

Obrana proti pokutám od šmejdů
      Amilko,

doporučuji to "pohodlí" redukovat.

Měla byste mít pod kontrolou, kdo bude vstupovat do DS. Za normální situace je to asi pohodlné, ale nežijeme v normální době.

Smyslem činnosti vládnoucích šmejdů je pokutovat, pokutovat, pokutovat, jak by řekl klasik.

Zkuste podat žádost o prominutí. Celé KH stojí na protiústavním základu, tak je možná šance, alespoň u soudu.

Hezký den!

• 25. 1. 2017 16:29

.

Jak k otevření DS došlo? Např. ne zcela vhodným nastavením SW, ze kterého se posílají na FÚ přes DS podání a který si "sám" kontroloval, zda nejsou v DS nové zprávy?

Zatím jsem neřešila, ale určitě stojí za to zvážit vynaložení správního poplatku 1000 Kč oproti pokutě 30000 Kč. Správce daně může zcela nebo zčásti prominout pokutu, pokud k nepodání kontrolního hlášení došlo z důvodu, který lze s přihlédnutím k okolnostem daného případu ospravedlnit. Podívejte se na Pokyn GFŘ D 29
      http://www.financnisprava.cz/assets/cs/prilohy/d-zakony/Pokyn_GFR_D-29.pdf

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).