Hlavní navigace

§ o

  • (neregistrovaný) 92.62.225.---

    4. 2. 2017 11:07

    Dobrý den.
    Nová OSVČ, výdaje uplatní paušálem - kde prosím najdu v ZoDP informaci, jestli je základem daně částka příjmů (tj. skutečně zaplacené) nebo součet vydaných faktur v daném roce?

    V pokynech je uvedeno, že jde o "úhrn zdanitelných příjmů podle § 7 zákona evidovaných v záznamech o příjmech podle § 7 odst. 8 zákona", ale v tomto § se uvádí:
    (8) Uplatní-li poplatník výdaje podle odstavce 7, má se za to, že v částce výdajů jsou zahrnuty veškeré výdaje poplatníka vynaložené v souvislosti s dosahováním příjmů ze samostatné činnosti. Poplatník, který uplatňuje výdaje podle odstavce 7, je povinen vždy vést záznamy o příjmech a evidenci pohledávek vzniklých v souvislosti s činností, ze které plyne příjem ze samostatné činnosti.

    Děkuji za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).