Hlavní navigace

Převzetí účetních dokladů

• (neregistrovaný) 88.100.116.---

12. 2. 2017 14:10

Dobrý den, prosím o radu. Když klient donese účetní doklady k zaúčtování, sepisujete nějaký protokol o tom, jaké doklady vám přinesl? Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 2. 2017 14:53

Lenka72 (neregistrovaný) 2a00:1028:96ca:----:----:----:----:----

Re: Převzetí účetních dokladů
      Někteří klienti si evidují v excelu své přijaté doklady, pak dostávám k odsouhlasení a podpisu právě převzaté doklady. Jiné klienti mi posílají scany dokladů jednotlivě či skupinově mailem, tam převzetí neděláme, kontrolu máme obě strany hned. Mám jednoho klienta, kde jsem se před lety "spálila" a protokol převzetí vystavuji já.... už několikrát jsem si tam zachránila nervy s tím, že jsem nějaký doklad "ztratila" - podle předáváku hned víte, kdo má pravdu :-)

• 12. 2. 2017 20:06

jajka (neregistrovaný) 88.100.116.---

Ptala jsem se známé, která pracuje v účetní firmě a zarazilo mě, že tam nesepisují protokol o převzetí dokladů. Jen když přijímají nového klienta, tak sepisují něco o převzetí celého účta. Jinak v průběhu vůbec nic, což mi přijde jako nešťasné. Potom nastává problém, jak jste psala, kdo doklad ztratil a či vůbec byl dodán. A pokud jde o účetní firmu, tak by to měla mít nějak ošetřené.

• 12. 2. 2017 20:21

mirka..p (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1c:----:----:----:----:----

Mám klienta, který mi předává každý měsíc cca 400 paragonů, neumím si moc představit, jak by ten předávací protokol vypadal...

• 12. 2. 2017 20:36

jajka (neregistrovaný) 88.100.116.---

Chápu, ale přece jen mít nějaký papír o tom, že jste doklady převzala pro případ, že by nastal nějaký problém, je dobré. Jak byste potom dokazovala, že jste ho neztratila vy, ale že vám ho klient ani nedal.

• 12. 2. 2017 20:44

mirka..p (neregistrovaný) 81.91.83.---

No ono když se chce..... když napíšu zápis, že jsem obdržela 400 paragonů tak to stejně nic nedokazuje, to by se musely vypisovat po jednom s datumy a částkami....já po zpracování měsíce odesílám klientovi sestavu toho, co bylo zaúčtováno....ale předávací protokol nemám

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).