Hlavní navigace

Koupě nového automobilu na firmu a prode

  • (neregistrovaný) 62.240.191.---

    13. 2. 2017 8:19

    Dobrý den, vysvětlí mi někdo, jestli si můžu na ičo koupit auto a třeba za půl roku se rozhodnu že mi nevyhovuje a prodám ho FO? Jde to? Jaká jsou úskalí.díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 2. 2017 10:06

      .

      Re: koupě nového automobilu na firmu a p
      Vložíte vozidlo do obchodního majetku firmy?
      Budete uplatňovat odpočet DPH?
      Daň z příjmů FO odvedete, ať už ho budete prodávat jako OSVČ z obchodního majetku (dle § 7 ZDP), nebo ať ho prodáte jako FO (dle § 10 ZDP)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).