Hlavní navigace

Půjčení zaměstnanců na vykonání služby

  • (neregistrovaný) 88.103.204.---

    14. 2. 2017 8:38

    Dobrý den, prosím o radu. Jednatel chce najmout na úklid a pomocné práce jiné s.r.o., které to bude zajišťovat i se svými zam-ci. Tj. budou u nás dělat jejich zam-ci a měla by na to být smlouva o dílo a pak nám budou fakturovat poskytnuté služby. Nevím, jak se chovat k těm jejich zam-cům, máme s nimi sepsat nějakou dohodu apod? Jednatel tvrdí, že ohledně zam-ců si vše zařizuje to druhé s.r.o., kam patří, nám je jen půjčí na vykonání práce, ale vše spojené se mzdami, přihláškami, prac.úrazy apod., si bude vyřizovat druhá společnost. Je to tak správně, nemám to řešit? Budou to nejspíš cizinci, tak se bojím, aby jsme na něco neopomněli... Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 2. 2017 10:53

      pája

      Re: Půjčení zaměstnanců na vykonání služ
      jde podle toho, co píšete o klasický obchodněprávní vztah, kdy s.r.o. si najme smlouvou jinou s.r.o. na určité činnosti, dnes běžný systém.Měli byste uzavřít smlouvu nepojmenovanou(inominátní) o poskytování služeb dle § 1746 odst. 2 NOZ, kde bude sjednáno vše ohledně rozsahu a druhu prací, smluvní ceny atd., a to, co se ptáte, se vše týká té druhé dodavatelské s.r.o.Vás to nebude vůbec zajímat, protože partnerem bude druhá s.r.o. Budete si akorát hlídat, aby jejich zamwěstnanci vykonávali práce dle smlouvy, neporušovali předpisy BOZP a PO atd., to je je třeba do smlouvy zapracovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).