Hlavní navigace

Nájem § 9 - výdaje % - sleva na dítě

  • (neregistrovaný) 109.235.177.---

    14. 2. 2017 9:14

    Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené a k rodičovskému příspěvku mám jediný příjem z nájmu podle § 9. Když budu uplatňovat za rok 2016 výdaje %, můžu si uplatnit slevu na dítě? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 2. 2017 9:59

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: nájem § 9 - výdaje % - sleva na dítě
      §35ca ZDP - nemůžete

    • 14. 2. 2017 10:00

      .

      Re: nájem § 9 - výdaje % - sleva na dítě
      Nemůžete si v tomto případě uplatnit daňové zvýhodnění na děti

      ZDP § 35ca

      Uplatní-li poplatník u dílčího základu daně podle § 7 výdaje podle § 7 odst. 7 nebo u dílčího základu daně podle § 9 výdaje podle § 9 odst. 4 a součet dílčích základů, u kterých byly výdaje tímto způsobem uplatněny, je vyšší než 50 % celkového základu daně, nemůže

      a) snížit daň podle § 35ba odst. 1 písm. b),

      b) uplatnit daňové zvýhodnění.

    • 14. 2. 2017 15:13

      Pavel Jirsa (neregistrovaný) 83.208.106.---

      Re: nájem § 9 - výdaje % - sleva na dítě
      Za rok 2016 nemůžete, jak již je správně napsáno.

      Je připravena novela ve které by v budoucnu toto mělo být možné.

      Hezký den!

    • 14. 2. 2017 22:01

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: nájem § 9 - výdaje % - sleva na dítě
      Myslím, že pokud by v roce 2016 byl základ daně alespoň ve výši poloviny minimální mzdy a neuplatňovaly se výdaje %, tak si myslím, že ještě za rok 2016 to půjde, ale tuším, že v nějaké novele bylo navrhováno právě u pronájmů tuto možnost zakázat, ovšem netuším, jestli se to projednávalo nebo ne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).