Hlavní navigace

Změna min.mzdy-musí být nový mzd.výměr?

  • (neregistrovaný) 77.236.222.---

    14. 2. 2017 11:50

    Dobrý den, musí se prosím napsat nový mzd.výměr či dodatek k původnímu z důvodu navýšení hodinové min.mzdy ? Mzda s novou min.mzdou jí byla za 1/2017 počítána. Jedná se o uklízečku. Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 2. 2017 11:58

      pája

      Re: Změna min.mzdy-musí být nový mzd.vým
      to se ptáte brzy, přečtěte si § 113 ZP o povinnosti zam-tele.
      Navíc k MV se žádné dodatky nedělají, prostě se napíše a schválí nový, předloží zam-ci a tím starý pozbývá platnmosti.

    • 14. 2. 2017 12:21

      Soňa... (neregistrovaný) 77.236.222.---

      Re: Změna min.mzdy-musí být nový mzd.vým
      ==
      Dobrý den, pane Pájo, v historii z roku 2015 tady jsem našla, že není nutné psát nový MV, proto jsem se radši optala znovu. Paní má daleko vyšší mzdu, než je mzda minimální (zaručená). Prosím, takže MUSÍ být nový MV ? Děkuji Vám, snad se Vás můj dotaz tolik nedotkl.

    • 14. 2. 2017 12:34

      pája

      Re: Změna min.mzdy-musí být nový mzd.vým
      co se mne dotýkal, není proč:)
      § 113/4 zam-tel má ovinnost změnu písemně oznámit, nejpozději v den účinnosti změny.
      Proč psát písemnou informaci v určité formě, když je nejjednodušší zpracovat nový?nemyslel jsem to tak, že se nesmí dělat dodatky, ale podle mne je to zbytečné a nový MV to nahradí kvalifikovaněji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).