Hlavní navigace

Moc prosím nedokončená výroba

 • (neregistrovaný) 62.77.78.---

  15. 2. 2017 6:50

  Dobrý den, prosím jsem začátečník lze vypočítat přímé mzdy na nedokončenou výrobu tak, že vezmu mzdové náklady celkové (tedy zaměstnanců celé firmy) a vydělím počtem odpracovaných hodin a touto částkou násobit počet hodin naběhnutý na zakázce? Dělám to tedy z mzdových nákladů 521 a účty 524 (sociální a zdravotní) a vydělím počtem odpracovaných hodin. Protože jinak nevím jak bych udělala, když na zakázce dělají dělníci a třeba i technologové a každý má úplně jinou mzdu a ještě jsou pohyblivé prémie. A pak vůbec nevím jak vypočítat výrobní a správní režiii. Všem moc děkuji za pomoc

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 2. 2017 17:50

   JirkaZ (neregistrovaný) 62.240.181.---

   Re: Moc prosím nedokončená výroba
   Na vaši poměrně jednoduchou otázku lze odpovědět mnoha různými způsoby a všechny mohou být správné. Záleží totiž na okolnostech jako je druh výroby, struktura výrobních nákladů, poču jednotlivých pracovišt apod. Nabízím tedy jen velmi obecnou odpověd, postavenou na zkušenosti a zvyklostech.


   Pro ocenění NV je třeba stanovit mzdové hodinové sazby, odděleně pro dělníky a technology jako podíl mzdových nákladů a fondu pracovní doby.
   Do mzdových nákladů lze zahrnout nejen mzdy a pojištění, ale i další náklady se mzdami související - ostatní osobní náklady.
   Prémie mají vždy nějaký limit, pohybují se od.. do.... a lze použít nějakou průměrnou hodnotu.

   Výrobní režie : může mít mnoho podob. Lze stanovit hodinovou sazbu pro celou firmu jako podíl ostatních výrobních nákladů a hodin. Ovšem také lze použít více sazeb pro různá pracoviště (montážní prac. má jistě jinou sazbu než víceosé obráběcí centrum).

   Také lze výr. režii stanovit jako % ke mzdovým nákladům.

   Správní režie není součástí ocenění NV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).