Hlavní navigace

Paušální výdaje na dopravu

  • (neregistrovaný) 2a00:1028:8d1f:----:----:----:----:----

    16. 2. 2017 7:52

    Dobrý den, živnostník má dvě auta, jedno používá pro podnikání (je zapsané v obch. majetku) a druhé je soukromé, nepoužívá ho pro podnikání. Můžu tedy bez obav na první auto použít paušál na dopravu ve výši 5000,- Kč měsíčně? Nebo byste raději dali těch 4000,-Kč? Nemáte někdo zkušenost s kontrolou FÚ?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 2. 2017 8:27

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: paušální výdaje na dopravu
      Můžete dát klidně 5000.
      § 24/2/zt...."Pro účely tohoto zákona se má za to, že poplatník užívá silniční motorové vozidlo, u kterého uplatňuje paušální výdaj na dopravu, výlučně k dosažení, zajištění nebo udržení zdanitelných příjmů, pokud tak prohlásí, není-li prokázáno jinak."

    • 16. 2. 2017 8:58

      JanaK (neregistrovaný) 62.209.230.---

      Re: paušální výdaje na dopravu
      Dobrý den,
      můžu dotaz: živnostník/daň.evidence si pořídil vozidlo na plyn, zatím není v majetku a bude každý měsíc vystavovat cesťák pro firmu, které poskytuje zprostředkovatelskou činnost/dostává provizi.
      Pokud nemá vozidlo v majetku firmy nemůže si uplatnit žádný výdaj související s vozidlem - PHM,opravy at.
      Pokud vozidlo vloží do firmy uplatňuje skutenčé výdaje, jelikož vystavuje cesťáky? Děkuji

    • 16. 2. 2017 10:02

      Libuše Vlasta (neregistrovaný) 185.115.9.---

      Re: paušální výdaje na dopravu
      >>>Dobrý den, živnostník má dvě auta, jedno používá pro
      >>>podnikání (je zapsané v obch. majetku) a druhé je
      >>>soukromé, nepoužívá ho pro podnikání. Můžu tedy bez
      >>>obav na
      >>>první auto použít paušál na dopravu ve výši 5000,- Kč
      >>>měsíčně? Nebo byste raději dali těch 4000,-Kč? Nemáte
      >>>někdo zkušenost s kontrolou FÚ?
      >>
      >>Můžete dát klidně 5000.
      >>§ 24/2/zt...."Pro účely tohoto zákona se má za to, že
      >>poplatník užívá silniční motorové vozidlo, u kterého
      >>uplatňuje paušální výdaj na dopravu, výlučně k
      >>dosažení, zajištění nebo udržení zdanitelných příjmů,
      >>pokud
      >>tak prohlásí, není-li prokázáno jinak."
      >Dobrý den,
      >můžu dotaz: živnostník/daň.evidence si pořídil vozidlo
      >na plyn, zatím není v majetku a bude každý měsíc
      >vystavovat cesťák pro firmu, které poskytuje
      >zprostředkovatelskou činnost/dostává provizi.
      >Pokud nemá vozidlo v majetku firmy nemůže si uplatnit
      >žádný výdaj související s vozidlem - PHM,opravy at.


      A co náhrady podle ZDP 24 / 2 / k / 3 ?

      >Pokud vozidlo vloží do firmy uplatňuje skutenčé
      >výdaje, jelikož vystavuje cesťáky? Děkuji

    • 15. 3. 2017 14:56

      Sarry (neregistrovaný) 90.176.35.---

      Re: paušální výdaje na dopravu
      Pokud se auto na které uplatňuji paušální výdaje 2 měsíce kvůli opravě nepoužívá, mohu uplatnit 5000,-Kč i za tyto měsíce? Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).